Z dniem 27 kwietnia br. uruchomiony zostaje w Urzędzie Gminy Tarnowiec
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

Zasady Obsługi klienta:

1. W Punkcie Obsługi Klienta może przebywać wyłącznie 1 osoba.

2. Mieszkańcy obsługiwani są pojedynczo.

3. W Punkcie Obsługi Klienta załatwiane są sprawy z zakresu:

- Spraw Obywatelskich

- Urzędu Stanu Cywilnego

- Pomocy Społecznej

- spraw komunalnych

- przyjmowania pism i wniosków

- obsługa kasowa (w ograniczonym zakresie).

Nadal obowiązuje zakaz wejścia na teren Urzędu Gminy.

Sekretarz Gminy Tarnowiec

INFORMACJA

W związku z możliwością uruchomienia działalności Gminnego Przedszkola i Samorządowego Żłobka w Tarnowcu oraz oddziałów przedszkolnych w Łubnie Szlacheckim informuje się, że Gmina Tarnowiec czyni intensywne przygotowania do zapewnienia niezbędnych warunków gwarantujących bezpieczeństwo dzieci i personelu tych placówek.

Warunki te zawarte są w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Gmina zwróciła się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle o opinię i uszczegółowienie w/w wytycznych, a w szczególności o określenie liczby dzieci, które mogą uczęszczać do Przedszkola, Oddziałów Przedszkolnych i Żłobka. Należy zakładać, że liczba ta zostanie ograniczona w stosunku do obecnej. W związku z tym, apelujemy do rodziców o zrozumienie i jeśli jest to możliwe o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Decyzja o terminie otwarcia przedszkoli gminnych i żłobka zostanie podjęta po otrzymaniu opinii Sanepidu i spełnieniu wymogów, które zaleci Sanepid.

W załączeniu wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

INFORMACJA

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością spełnienia wymogów niezbędnych do zapewnienia użytkownikom boisk przyszkolnych z nawierzchnią syntetyczną (Tarnowiec, Umieszcz, Łubno Szlacheckie) data otwarcia i warunki korzystania z nich zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Badanie wody - komunikat

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle informuje, iż ze względu na chwilowe wyczerpanie zasobów laboratoryjnych do odwołania nie będzie organizował akcji przyjmowania próbek do bezpłatnych badań wody ze studni przydomowych

Deklaracje na odpady komunalne!

Informujemy że w związku ze zmianą ustawy od dnia 1.09.2020 r. obowiązuje bezwzględny obowiązek segregacji odpadów komunalnych. Zmianie ulegają również stawki opłat za odbiór odpadów. W związku z tymi zmianami na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek złożenia nowych deklaracji do dnia 20.08.2020 r. Urząd Gminy wychodząc do mieszkańców organizuje w domach ludowych dyżury pracowników, którzy pomogą wypełnić deklaracje bez konieczności wizyty w urzędzie gminy.

Przerwa w dostawie wody! Sądkowa, Roztoki

GPGK w Tarnowcu informuje, że w dniu 24.07.2020 r. w godzinach 9.30 do 11.00 miejscowościach Roztoki i Sądkowa nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Harmonogram wywozu odpadówKanalizacja - informacja

Smaki Nowej Galicji

SWISS CONTRIBUTION

"Smaki Nowej Galicji"

Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja informuje, że w dniach od 03.12.2013 r. do 05.06.2014 r. realizuje projekt pt. „Wydanie publikacji pt. "Smaki Nowej Galicji" promującej przepisy kulinarne na potrawy tradycyjne oraz produkty lokalne z terenu gmin należących do Stowarzyszenia pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja”.

Projekt realizowany jest ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy” na podstawie podpisanej w dniu 23.10.2013 r. umowy nr: II/FPPRTEN/2013/1.

Celem projektu jest identyfikacja i promocja produktów lokalnych z terenu objętego działaniem Stowarzyszenia pn. LGD Nowa Galicja, które mogłyby stać się wizytówką regionu i przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego. Partnerem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. W ramach projektu będą podejmowane następujące działania:

• promocja projektu
  • przyjmowanie zgłoszeń potraw do publikacji
  • opracowanie treści publikacji
  • skład i druk publikacji
  • zakończenie realizacji projektu

Dotacja z Funduszu Promocji Produktu Lokalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego wynosi 20 000,00 zł, co stanowi 84,93% całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu.

Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja
38-213 Kołaczyce