Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W gminnych eliminacjach OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które rozegrano 5 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Tarnowcu, wzięło udział 21 uczniów.

W gminnych eliminacjach OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które rozegrano 5 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Tarnowcu, wzięło udział 21 uczniów (15 ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjum). Byli to laureaci rozegranych wcześniej szkolnych eliminacji.

Przybyłych uczniów, ich opiekunów i strażaków powitał główny organizator mgr Stanisław Cichoń. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy wiekowe (szkoła podstawowa, gimnazjum) wysłuchali objaśnień zaprezentowanych przez przewodniczącego jury mł. bryg. Wacława Pasterczyka - PSP w Jaśle.

Niebawem wszyscy uczniowie zabrali się do rozwiązywania testów wiadomości dotyczących różnych dziedzin działalności straży pożarnych. Oprócz pytań dotyczących historii straży, jej wyposażenia, przepisów dotyczących działalności straży, były także pytania z zasad udzielania pierwszej pomocy, znajomości statutu OSP itp.

Test wyboru, na którego rozwiązanie uczniowie mieli trzy kwadranse, sprawił niektórym uczniom sporo kłopotów. Ale rywalizacja o wejście do finałowej trójki w każdej grupie była zacięta.

Podczas oczekiwania na obliczenie wyników pisemnej części egzaminu uczestnicy konkursu zaproszeni zostali na poczęstunek. Po krótkiej przerwie jury ogłosiło numery zawodników, którzy zakwalifikowali się do ustnej, finałowej rozgrywki. Zadaniem finalistów było udzielenie ustnej odpowiedzi na wylosowany zestaw trzech pytań. Dopiero teraz uzyskane punkty decydowały o zajętym miejscu.

Wśród uczniów szkół podstawowych triumfował Dominik Grzesiak ze Szkoły Podstawowej we Wrocance, drugie miejsce zajął Andrzej Jakubowski, a trzecie Anna Pikul – obydwoje ze Szkoły Podstawowej w Łajscach. W grupie gimnazjalistów czołowa dwójka - to uczniowie z Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim. Zdecydowanie wygrał Miłosz Nowak, wyprzedzając w sumie o 16 punktów Dominika Flagę. Trzecia była Paulina Bielamowicz z Gimnazjum w Tarnowcu.

Po ogłoszeniu wyników odbyła się krótka ceremonia wręczenia dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Tarnowcu mgr Ewę Żebracką. Finaliści otrzymali dodatkowo puchary. Organizatorzy nie zapomnieli także o nauczycielach, którzy przygotowali uczniów do turnieju i także im wręczono dyplomy - podziękowania.

Zwycięzcy grup, a więc Dominik Grzesiak i Miłosz Nowak reprezentować będą Gminę Tarnowiec w eliminacjach powiatowych, które rozegrane zostaną w kwietniu br.

ppoz_Image00001.jpgppoz_Image00002.jpgppoz_Image00003.jpgppoz_Image00004.jpgppoz_Image00005.jpgppoz_Image00006.jpgppoz_Image00007.jpgppoz_Image00008.jpgppoz_Image00009.jpg

• Przerwa w dostawie wody!

GPGK w Tarnowcu informuje, że dnia 23.02.2021 r. nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana awarią. Przerwa wystąpi w miejscowości Tarnowiec, Dobrucowa, Sądkowa i Roztoki. Za utrudnienia przepraszamy.

• III Przetarg na sprzedaż drzew

Wójt Gminy Tarnowiec ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż na pniu drzew rosnących na działkach nr 73 i 147 zlokalizowanych w miejscowości Roztoki w ilości 2 sztuk