Delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża

11.04.2019 r. w Gminie Tarnowiec gościliśmy przedstawicieli Austriackiego Czarnego Krzyża: Pana dr Gerolda Ortnera Konsula honorowego RP w Grazu wraz z małżonką oraz Pana Helfrieda Grandla - Kuratora organizacji. Zajmuje się ona utrzymaniem oraz budową cmentarzy i grobowców dla ofiar cywilnych, prześladowań politycznych oraz żołnierzy, m.in. opieką nad cmentarzami wojskowymi z okresu I wojny światowej.

Wizytę rozpoczęto od wspólnej modlitwy w Sanktuarium MBZ skąd delegacja wraz z przedstawicielami władz Gminy Panem Wójtem Janem Czubikiem, zastępcą wójta Panem Krzysztofem Augustynem, Prezesem GPGK Panem Zbigniewem Kozą, Kierownikiem Wydziału spraw Obywatelskich Panem Wiktorem Barańskim oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Panem Bartłomiejem Smyką i zaproszonymi gośćmi udała się na miejsce spoczynku 48 żołnierzy austro-węgierskich i rosyjskich na pobliskim cmentarzu. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Ks. kanonik, kustosz Tarnowieckiego Sanktuarium Jerzy Uchman poprowadził krótką modlitwę, po której wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie Wójt Gminy Jan Czubik został uhonorowany wyjątkowym odznaczeniem: Złotym Krzyżem Zasługi Austriackiego Czarnego Krzyża.

Wszyscy obecni mieli możliwość zapoznać się z wystawą obrazów Panii Zofii Soboń z Gliniczka, oraz z palmami wielkanocnymi przygotowanymi na 20 - jubileuszowy konkurs pt. "Najładniejsza palma wielkanocna".

DSCN0810.JPGDSCN0812.JPGDSCN0815.JPGDSCN0821.JPGDSCN0829.JPGDSCN0833.JPGDSCN0838.JPGDSCN0841.JPGDSCN0848.JPGDSCN0860.JPGDSCN0864.JPGDSCN0873.JPGDSCN0874.JPGDSCN0879.JPGDSCN0883.JPG

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

• Gminny Dzień Dziecka

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę – Gminny Dzień Dziecka – Piknik pełen emocji! Start godzina 15:00 Stadion Sportowy w Tarnowcu.Przygotowaliśmy wiele atrakcji: wspaniałe zabawy, konkursy rodzinne i tańce z Animatorami z Kinder Sid. Ponadto dmuchańce, możliwość pomalowania twarzy, wata cukrowa, popcorn. Atrakcyjne warsztaty ceramiczne z różnymi technikami zaprezentuje i poprowadzi Ceramikarnia UULI. Wraz ze strażakami rozegramy wiele gier i zabaw sportowych.

• Wyniki Konkursu Fotograficznego - Pierwsza pora roku - WIOSNA

Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego pt: „Pierwsza pora roku – WIOSNA”.  Spośród nadesłanych prac, które spełniały kryteria regulaminu Jury wybrało zwycięskie zdjęcia. Nagrodami w konkursie są karty prezentowe do salonów Empik.

• Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja w Tarnowcu odbyły się uroczystości z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w której uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście: Wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu - druh Wiktor Barański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka, Sołtys Tarnowca Aleksandra Ginalska, Jan Kobak.

• Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 2 maja 2019r. (tj. czwartek) Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu,  będzie nieczynny.

• Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi - wycieczka do Przemyśla

25 kwietnia Seniorzy ze Stowarzyszenia Wiecznie Młodzi działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu wybrali się na wycieczkę do Przemyśla.