Delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża

11.04.2019 r. w Gminie Tarnowiec gościliśmy przedstawicieli Austriackiego Czarnego Krzyża: Pana dr Gerolda Ortnera Konsula honorowego RP w Grazu wraz z małżonką oraz Pana Helfrieda Grandla - Kuratora organizacji. Zajmuje się ona utrzymaniem oraz budową cmentarzy i grobowców dla ofiar cywilnych, prześladowań politycznych oraz żołnierzy, m.in. opieką nad cmentarzami wojskowymi z okresu I wojny światowej.

Wizytę rozpoczęto od wspólnej modlitwy w Sanktuarium MBZ skąd delegacja wraz z przedstawicielami władz Gminy Panem Wójtem Janem Czubikiem, zastępcą wójta Panem Krzysztofem Augustynem, Prezesem GPGK Panem Zbigniewem Kozą, Kierownikiem Wydziału spraw Obywatelskich Panem Wiktorem Barańskim oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Panem Bartłomiejem Smyką i zaproszonymi gośćmi udała się na miejsce spoczynku 48 żołnierzy austro-węgierskich i rosyjskich na pobliskim cmentarzu. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Ks. kanonik, kustosz Tarnowieckiego Sanktuarium Jerzy Uchman poprowadził krótką modlitwę, po której wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie Wójt Gminy Jan Czubik został uhonorowany wyjątkowym odznaczeniem: Złotym Krzyżem Zasługi Austriackiego Czarnego Krzyża.

Wszyscy obecni mieli możliwość zapoznać się z wystawą obrazów Panii Zofii Soboń z Gliniczka, oraz z palmami wielkanocnymi przygotowanymi na 20 - jubileuszowy konkurs pt. "Najładniejsza palma wielkanocna".

DSCN0810.JPGDSCN0812.JPGDSCN0815.JPGDSCN0821.JPGDSCN0829.JPGDSCN0833.JPGDSCN0838.JPGDSCN0841.JPGDSCN0848.JPGDSCN0860.JPGDSCN0864.JPGDSCN0873.JPGDSCN0874.JPGDSCN0879.JPGDSCN0883.JPG

KRUS - zasady obsługi interesantów
    Idziemy na wybory
    Apel do mieszkańców