XXII Sesja Rady Gminy

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 14 maja 2020r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tarnowcu odbędzie się XXII SESJA RADY GMINY TARNOWIEC.

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS – CoV-2 oraz w trosce o zdrowie mieszkańców informuję, że sesja odbędzie się bez udziału publiczności.

Zainteresowani mieszkańcy mogą śledzić przebieg obrad za pośrednictwem transmisji, która zwyczajowo prowadzona jest on-line pod adresem http://www.tarnowiec.eu/index.php/transmisje-sesji-rady-gminy-tarnowiec.

Proponowany porządek obrad sesji Rady Gminy:

1. Otwarcie sesji. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów z XX i XXI sesji Rady Gminy Tarnowiec.
  4. Sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy Gminy Tarnowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2019.
  5. Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2019 dla Gminy Tarnowiec.
  6. Informacja z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowcu za 2019 rok oraz przedstawienie potrzeb w tym zakresie.
  7. Podjęcie uchwał w sprawie:
    1. zmian budżetu gminy Tarnowiec na 2020 rok;
    2. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Tarnowiec na lata 2020-2030,
    3. udzielenia dotacji celowej Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle,
    4. zaciągnięcia kredytu długoterminowego,
    5. zasad udzielania i rozmiaru obniżki tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach i przedszkolu, prowadzonych przez Gminę Tarnowiec,
    6. pozbawienia statusu pomnika przyrody drzew gatunku lipa wchodzących w skład "Alei Lipowej"’ uznanych za pomnik przyrody.
  8. Interpelacje i zapytania radnych.
  9. Wolne wnioski i oświadczenia.
  10. Zamknięcie obrad sesji.

Radyady Gminy Tarnowiec
Jarosław Pękala