Dofinansowanie fotowoltaiki z Programu "Mój Prąd"

Gmina Tarnowiec włącza się poprzez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle do aktywnego wsparcia Mieszkańców w realizacji instalacji fotowoltaicznych współfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu "Mój Prąd".

Dofinansowanie udzielane jest na zakup, montaż oraz odbiór i uruchomienie instalacji o mocy od 2 kW do 10 kW. Dofinansowanie udzielane jest w formie refundacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, jednak nie więcej niż 5 000,00 zł.

W ramach proponowanych działań oferujemy Państwu m.in. weryfikację i wybór najkorzystniejszej oferty wykonania instalacji fotowoltaicznej, która zapewni wysokiej jakości urządzenia oraz długą gwarancję, określenie warunków umowy Mieszkańca z Wykonawcą, zabezpieczającej interes Mieszkańca, a następnie pomoc w przygotowaniu i złożeniu kompletnych wniosków o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami celem uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Aby wziąć udział w Programie należy złożyć w Urzędzie Gminy Tarnowiec Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa wraz z ankietą w terminie od 16.07.2020 r. do 05.08.2020 r.

Kolejność zgłoszeń ma bezpośredni wpływ na kolejność realizacji instalacji oraz możliwość otrzymania dofinansowania.
Dokładne informacje o Programie oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Gminy Tarnowiec oraz Związku Gmin Dorzecza Wisłoki www.wisloka.pl