^ Idź do góry
facebook

Księżniczka Czardasza na scenie JDK

Jasielski Dom Kultury proponuje jasielskiej publiczności spotkanie z operetką. Tym razem zobaczymy jedno z najpiękniejszych dzieł tego gatunku pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Będzie to „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” Imre Kalmana.

Jasielski Dom Kultury proponuje jasielskiej publiczności spotkanie z operetką. Tym razem zobaczymy jedno z najpiękniejszych dzieł tego gatunku pochodzące z  przełomu XIX i XX wieku. Będzie to „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” Imre Kalmana.

Libretto operetki wiernie odtwarza atmosferę austro-węgierskich salonów tego czasu, obfituje w wiele  zaskakujących wydarzeń, intryg miłosnych i zabawnych nieporozumień:

Książę Edwin jest bez pamięci zakochany w Sylwii Varescu, gwieździe czardasza w budapesztańskim kabarecie. Ojciec księcia wiedząc o romansie syna nakazuje powrót do Wiednia i małżeństwo z hrabianką Stasi, z którą Edwin od dzieciństwa jest zaręczony.

Wykorzystując swe koneksje stary książę uzyskuje nakaz natychmiastowego powrotu syna do Wiednia. Sylwia odwzajemnia uczucia Edwina ale pragnie wyjechać z przyjacielem księcia, hrabią Bonim i uciec przed miłością, która nie ma szans realizacji. Książę chcąc zatrzymać Sylwię prosi ją o rękę jednocześnie oświadczając przed notariuszem, że w ciągu ośmiu tygodni zobowiązuje się ją poślubić.

Czy mimo wielu nieporozumień i przeszkód dotrzyma obietnicy? I czy mezalians z szansonistką będzie miał szanse powodzenia? Zakończenie z łatwością można przewidzieć.
Dodatkowym atutem spektaklu są znakomite teksty w tłumaczeniu Jerzego Jurandota , a także brawurowo wykonane słynne operetkowe przeboje m.in.: ”Artystki z variete”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „Bo to jest miłość, ta głupia miłość” czy „ W rytm walczyka serce śpiewa” .

Spektakl przygotowany został  przez OPERĘ ŚLĄSKĄ W BYTOMIU w reżyserii Stefana Szlachtycza, pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Dziewięckiego.

 „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” to klasyka operetki  ale również znakomita zabawa i niezapomniana uczta muzyczna .

Zapraszamy i gorąco Państwu polecamy ten spektakl.

Jasielski Dom Kultury, 20.09.2008 r. godz. 18.00

Księżniczka Czardasza na scenie JDK - Plakat 

 • Bezpłatna poradnia
  Bezpłatna poradnia
 • Punkt porad psychologicznych
  Punkt porad psychologicznych
 • Punkt porad prawnych
  Punkt porad prawnych

BIP

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

  Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Powszechny Spis Rolny 2020

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne

Airly - Jakość powietrza


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 42 555 00

FAX: +48 13 42 555 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Wirtualne wycieczki po Polsce - Kujawsko-Pomorskie

  W ramach wirtualnych wycieczek po Polsce w tym tygodniu kierujemy się do położonego centralnie w północnej Polsce Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Region charakteryzujący się bogactwem materialnego dziedzictwa kultowego – na ziemi...

 • Patroni roku 2021 - kard. Stefan Wyszyński

  Oprócz literackich Patronów Roku 2021, Sejm uhonorował również kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski w latach 1948–1981. Był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu...

 • Zajęcia plastyczne - Wesołe Słoneczko

  Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zaprasza najmłodszych do obejrzenia piątego odcinka zajęć plastycznych. W dzisiejszym - Wesołe Słoneczko....

 • Wirtualne wycieczki po Polsce - Warmińsko-Mazurskie

  Zwiedzamy Warmię i Mazury!W ramach naszych wirtualnych wycieczek w tym tygodniu nadal zostajemy w północnej Polsce. Województwo Warmińsko-Mazurskie - zwane Krainą Tysiąca Jezior...

 • Patroni roku 2021 - Tadeusz Różewicz

  Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do zapoznania się z kolejną sylwetką patrona roku 2021 którym jest Tadeusz Różewicz. Poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej...

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu informuje, że dnia 23.02.2021 r. nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana awarią. Przerwa wystąpi w miejscowości Tarnowiec, Dobrucowa, Sądkowa i Roztoki. Za utrudnienia przepraszamy.

 • III Przetarg na sprzedaż drzew

  Wójt Gminy Tarnowiec ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż na pniu drzew rosnących na działkach nr 73 i 147 zlokalizowanych w miejscowości Roztoki w ilości 2 sztuk

 • Opóźnienie w odbiorze odpadów komunalnych

  GPGK w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na drogach, odpady komunalne mogą zostać zabrane z opóźnieniem.

 • Informacja

  GPGK w Tarnowcu informuje, że 24 grudnia 2020 r. tj. (czwartek - wigilia) jest dniem wolnym od pracy.

 • Podawanie stanów liczników

  Zwracamy się z prośbą do mieszkańców posiadających liczniki na sieci wodociągowo-kanalizacyjnej o pilne przekazywanie rzeczywistych odczytów liczników do dnia 18.12.2020 r. w celu wystawienia faktury za IV kwartał 2020 r.

Sport

Mapa-kontakt