Boże Ciało w Tarnowcu

Tegoroczne święto Bożego Ciała rozpoczęło się jak zwykle Mszą Św. na Placu Zawierzenia koncelebrowaną przez Ks. Kustosza Tarnowieckiej parafii Stanisława Mazura. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Golas.

Tradycyjna procesja Bożego Ciała w tym roku przeszła ulicami Tarnowca. Cztery ołtarze przygotowali mieszkańcy Tarnowca z poszczególnych grup.

Tegoroczne uroczystości Bożego Ciała zaszczycili swoją obecnością, Poseł na Sejm RP Stanisław Zając, Przewodnicząca Rady Powiatu Jasielskiego Alicja Zając, Starosta Powiatu Jasielskiego Adam Kmiecik, Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Adam Pawluś oraz Pan Jan Winter Dyrektor Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Warszawie.

Procesja zakończyła się udzieleniem błogosławieństwa na rynku w Tarnowcu.

W następnym roku procesja uda się do Umieszcza.

bc1.jpgbc2.jpgbc3.jpgbc4.jpgbc6.jpgbc7.jpgbc8.jpgbc9.jpgbc10.jpg