Mistrzostwa powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

Kolejny grad medali dla uczniów z ZSP w Łubnie Szlacheckim podczas mistrzostw powiatu w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

28 marca w Trzcinicy odbyły się powiatowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach tych nie zabrakło uczniów z ZSP w Łubnie Szlacheckim, którzy po raz kolejny odnotowali świetny występ. Wszystkie nasze drużyny, które wystartowały w zawodach uzyskały awans na zawody rejonowe. O miejscu drużyny decyduje suma miejsc pięciu najlepszych zawodników. (awansują dwie najlepsze drużyny z powiatu ).

A oto wyniki:

• I miejsce drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej,
  • I miejsce drużyna dziewcząt z Gimnazjum,
  • II miejsce drużyna chłopców z Gimnazjum,

Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna, w której to najlepsza trójka zawodników w poszczególnych biegach nagradzana była medalami. Uczniowie z ZSP w Łubnie Szlacheckim zdobyli aż sześć medali.

Medale zdobyli:

• Kornelia Biernacka – złoty medal (kategoria kl. V-VI SP),
  • Marlena Syrek - srebrny medal (kategoria kl. V-VI SP),
  • Agnieszka Chorzępa - złoty medal (kategoria kl. I-III Gimnazjum),
  • Emilia Słota - srebrny medal (kategoria kl. I-III Gimnazjum),
  • Ewa Głowacka - brązowy medal (kategoria kl. I-III Gimnazjum),
  • Euzebiusz Słota - brązowy medal (kategoria kl. I-III Gimnazjum).

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego, p. Tomasz Korzeniowski i p. Andrzej Faber.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki finansowemu wsparciu przez Komisję Zwalczania Problemów Alkoholowych działającą przy Gminie Tarnowiec, za co w imieniu uczniów bardzo dziękujemy.

Opracował: TK