Zawody Rowerowe w Umieszczu

Wielkie sportowe przedsięwzięcie za nami. 19 września 2018 roku w Umieszczu odbyły się zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym o zasięgu powiatowym.

W bardzo słoneczny dzień na starcie stanęło ponad 60 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zawody przebiegły sprawnie, w duchu sportowej rywalizacji i pogodnych nastrojach. Emocji było wiele. Była ogromna radość, satysfakcja z ukończonego wyścigu. Pojawiły się łzy i rozczarowanie po przegranej. Była również ulga, że wszyscy do mety dojechali cali i zdrowi. Z pewnością zdobywców pucharów napawała duma.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Oświatowe "Kraina Wiedzy" w Umieszczu z panem prezesem Januszem Betlejem na czele, który mimo tego, że nie mógł być w tym dniu osobiście "łączył się" z uczestnikami zawodów. Do pomocy włączyły się takie organizacje i osoby jak: Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu i pani dyrektor Jolanta Żebracka, Uczniowski Klub Sportowy "Arka" w Umieszczu, sołtys wsi Umieszcz Pan Jan Muzyka, który jest wielokrotnym medalistą wyścigów kolarskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Umieszczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu. Opiekę medyczną zapewniło NZOZ "Ad-Med" w Tarnowcu.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom dzieci, które brały udział w zawodach, wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia, strażakom OSP oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.

Środki finansowe pochodziły z Zarządu Powiatu w Jaśle w ramach realizacji zadania publicznego "Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej poprzez organizację zawodów sportowych".

DSC00336.JPGDSC00337.JPGDSC00342.JPGDSC00363.JPGDSC00381.JPGDSC00441.JPGDSC00447.JPGDSC00464.JPGDSC00518.JPGDSC00528.JPGDSC00556.JPGDSC00652.JPG

KRUS - zasady obsługi interesantów
    Idziemy na wybory