Zawody Rowerowe w Umieszczu

Wielkie sportowe przedsięwzięcie za nami. 19 września 2018 roku w Umieszczu odbyły się zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym o zasięgu powiatowym.

W bardzo słoneczny dzień na starcie stanęło ponad 60 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zawody przebiegły sprawnie, w duchu sportowej rywalizacji i pogodnych nastrojach. Emocji było wiele. Była ogromna radość, satysfakcja z ukończonego wyścigu. Pojawiły się łzy i rozczarowanie po przegranej. Była również ulga, że wszyscy do mety dojechali cali i zdrowi. Z pewnością zdobywców pucharów napawała duma.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Oświatowe "Kraina Wiedzy" w Umieszczu z panem prezesem Januszem Betlejem na czele, który mimo tego, że nie mógł być w tym dniu osobiście "łączył się" z uczestnikami zawodów. Do pomocy włączyły się takie organizacje i osoby jak: Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu i pani dyrektor Jolanta Żebracka, Uczniowski Klub Sportowy "Arka" w Umieszczu, sołtys wsi Umieszcz Pan Jan Muzyka, który jest wielokrotnym medalistą wyścigów kolarskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Umieszczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu. Opiekę medyczną zapewniło NZOZ "Ad-Med" w Tarnowcu.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom dzieci, które brały udział w zawodach, wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia, strażakom OSP oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.

Środki finansowe pochodziły z Zarządu Powiatu w Jaśle w ramach realizacji zadania publicznego "Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej poprzez organizację zawodów sportowych".

DSC00336.JPGDSC00337.JPGDSC00342.JPGDSC00363.JPGDSC00381.JPGDSC00441.JPGDSC00447.JPGDSC00464.JPGDSC00518.JPGDSC00528.JPGDSC00556.JPGDSC00652.JPG

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

• Gminny Dzień Dziecka

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę – Gminny Dzień Dziecka – Piknik pełen emocji! Start godzina 15:00 Stadion Sportowy w Tarnowcu.Przygotowaliśmy wiele atrakcji: wspaniałe zabawy, konkursy rodzinne i tańce z Animatorami z Kinder Sid. Ponadto dmuchańce, możliwość pomalowania twarzy, wata cukrowa, popcorn. Atrakcyjne warsztaty ceramiczne z różnymi technikami zaprezentuje i poprowadzi Ceramikarnia UULI. Wraz ze strażakami rozegramy wiele gier i zabaw sportowych.

• Wyniki Konkursu Fotograficznego - Pierwsza pora roku - WIOSNA

Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego pt: „Pierwsza pora roku – WIOSNA”.  Spośród nadesłanych prac, które spełniały kryteria regulaminu Jury wybrało zwycięskie zdjęcia. Nagrodami w konkursie są karty prezentowe do salonów Empik.

• Uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja w Tarnowcu odbyły się uroczystości z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w której uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście: Wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcu - druh Wiktor Barański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka, Sołtys Tarnowca Aleksandra Ginalska, Jan Kobak.

• Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 2 maja 2019r. (tj. czwartek) Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu,  będzie nieczynny.

• Stowarzyszenie Wiecznie Młodzi - wycieczka do Przemyśla

25 kwietnia Seniorzy ze Stowarzyszenia Wiecznie Młodzi działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu wybrali się na wycieczkę do Przemyśla.