Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie gminy Tarnowiec

Loga

Tytuł projektu: Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie gminy Tarnowiec

Wnioskodawca: Gmina Tarnowiec

Okres realizacji projektu: od: 2017-09-01 do: 2018-08-31

Cel główny:
zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Tarnowiec w przedszkolach publicznych poprzez utworzenie nowego Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim dla 21 dzieci (9Dz, 12Ch) oraz poprawa jakości oferty edukacji przedszkolnej poprzez organizację zajęć dodatkowych w Oddziale Przedszkolnym w Łubnie w okresie od 01.09.2017 do 31.08.2018r.

Grupa docelowa:

1. 36 dzieci (15 dziewczynek/21 chłopców), w tym 21 dzieci (9 dziewczynek i 12 chłopców) w ramach nowo utworzonych miejsc przedszkolnego zgodnie z art. 45 ustawy o oświacie w wieku od początku roku szkolnego w roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 5 lat. W uzasadnionych przypadkach projekt obejmie dzieci, które ukończyły 2,5 rok życia, które zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego województwo podkarpackie, teren gminy Tarnowiec.
  2. 1 Oddział przedszkolny z 21 liczbą miejsc utworzony w SP w Łubnie Szlacheckim.

Zadania:

1. Adaptacja i zakup wyposażenia nowoutworzonego oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim.
  2. Funkcjonowanie nowoutworzonego oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim.
  3. Organizacja zajęć dodatkowych w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim.

Główne wskaźniki rezultatu i produktu:

1. Liczba dzieci, które dzięki otrzymaniu oferty uczestnictwa w projekcie zwiększyły swoje szanse edukacyjne na dalszym etapie nauki - 36 osób
  2. Liczba dzieci, u których zaobserwowano zniwelowanie deficytów w wyniku realizacji zajęć dodatkowych - 36 osób
  3. Liczba miejsc wychowania przedszkolnego dofinansowanych w programie - 21 szt.
  4. Liczba dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne w edukacji przedszkolnej - 36 osób.

Finansowanie przedsięwzięcia:

Wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej: 218 798,50 zł