Turniej Sportowy w Ramach Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Dnia 14 czerwca 2007 roku w Szkole Podstawowej w Łubnie Szlacheckim zorganizowany i przeprowadzony został turniej sportowy dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych gminy Tarnowiec. W konkursie wzięły udział sześcioosobowe (trzy dziewczynki i trzech chłopców) reprezentacje szkół:

1.   S.P. Glinik Nowy - opiekun Renata Hendzel
2.   S.P. Glinik Polski - opiekun Andrzej Faber
3.   S.P. Łubno Szlacheckie - opiekun Tomasz Korzeniowski
4.   S.P. Roztoki - opiekun Janusz Drabik
5.   S.P. Tarnowiec - opiekun Maria Lawera
Przed przystąpieniem do konkurencji turniejowych odbyło się powitanie oraz pogadanka na tematy: "Sport ucieczką przed nałogiem", "Prowadzimy zdrowy styl życia, jesteśmy aktywni sportowo".
Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach sportowo -rekreacyjnych:
1.   Sztafeta biegowa z przenoszeniem piłek.
2.  Drużynowy konkurs rzutów osobistych do kosza.
3.  Konkurs rzutów karnych do pustej bramki z odległości 10 m.
4.   Sztafeta z prowadzeniem piłeczki kijem do unihokeja - slalom między słupkami.
5.   Konkurs celnoœci zagrywki siatkarskiej sposobem dolnym lub górnym.
6.   Drużynowy konkurs strzałów na bramkę do unihokeja z odległości 6 m - kij i piłeczka do unihokeja.
7.  Bieg sztafetowy z przekazywaniem pałeczki sztafetowej na dystansie 6x40 m.

W zależności od zajętego miejsca w danej konkurencji drużyna otrzymywała:
5 punktów za miejsce I-4 punktów za miejsce II 3 punktów za miejsce III 2 punktów za miejsce IV 1 punktów za miejsce V

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:
Ad.l. Sztafeta- S.P. Tarnowiec
Ad. 2. Rzuty osobiste - S.P. Glinik Nowy
Ad. 3. Rzuty karne - S.P. Glinik Nowy
Ad. 4. Sztafeta - unihokej - S.P. Łubno Szlacheckie
Ad. 5. Zagrywka - S.P. Roztoki
Ad. 6. Strzały do bramki - S.P. Glinik Polski
Ad. 7. Sztafeta 6x40 - S.P. Tarnowiec

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Miejsce I - S.P. Roztoki Miejsce II - S.P. Glinik Polski Miejsce III - S.P. Glinik Nowy Miejsce IV - S.P. Łubno Szlacheckie Miejsce V - S.P. Tarnowiec
Objęcie patronatem konkursu w ramach Kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" przez Urząd Gminy Tarnowiec, oraz finansowe wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UG w Tarnowcu umożliwiło, że wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody - puchary, medale, pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe materiały reklamowe. Każda szkoła biorąca udział w konkursie otrzymała sprzęt sportowo - rekreacyjny. Dla wszystkich uczniów zorganizowano poczęstunek.
Po zakończeniu ceremonii ogłoszenia wyników sportowej rywalizacji, wręczenia nagród i wyróżnień, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia (także podczas rozgrywania konkurencji sportowych), które dołączone zostały do sprawozdania.
Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Rywalizowano w oparciu o zasadę "czystej gry". Konkurencje były urozmaicone i bardzo emocjonujące. Wśród uczestników widoczne było duże zaangażowanie i wielka wola sportowej rywalizacji. Wszystkim dopisywał dobry humor i radosny uśmiech.

PATRONAT I SPONSOR:
ORGANIZATORZY: