Z dniem 27 kwietnia br. uruchomiony zostaje w Urzędzie Gminy Tarnowiec
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

Zasady Obsługi klienta:

1. W Punkcie Obsługi Klienta może przebywać wyłącznie 1 osoba.

2. Mieszkańcy obsługiwani są pojedynczo.

3. W Punkcie Obsługi Klienta załatwiane są sprawy z zakresu:

- Spraw Obywatelskich

- Urzędu Stanu Cywilnego

- Pomocy Społecznej

- spraw komunalnych

- przyjmowania pism i wniosków

- obsługa kasowa (w ograniczonym zakresie).

Nadal obowiązuje zakaz wejścia na teren Urzędu Gminy.

Sekretarz Gminy Tarnowiec

INFORMACJA

W związku z możliwością uruchomienia działalności Gminnego Przedszkola i Samorządowego Żłobka w Tarnowcu oraz oddziałów przedszkolnych w Łubnie Szlacheckim informuje się, że Gmina Tarnowiec czyni intensywne przygotowania do zapewnienia niezbędnych warunków gwarantujących bezpieczeństwo dzieci i personelu tych placówek.

Warunki te zawarte są w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Gmina zwróciła się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle o opinię i uszczegółowienie w/w wytycznych, a w szczególności o określenie liczby dzieci, które mogą uczęszczać do Przedszkola, Oddziałów Przedszkolnych i Żłobka. Należy zakładać, że liczba ta zostanie ograniczona w stosunku do obecnej. W związku z tym, apelujemy do rodziców o zrozumienie i jeśli jest to możliwe o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Decyzja o terminie otwarcia przedszkoli gminnych i żłobka zostanie podjęta po otrzymaniu opinii Sanepidu i spełnieniu wymogów, które zaleci Sanepid.

W załączeniu wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

INFORMACJA

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością spełnienia wymogów niezbędnych do zapewnienia użytkownikom boisk przyszkolnych z nawierzchnią syntetyczną (Tarnowiec, Umieszcz, Łubno Szlacheckie) data otwarcia i warunki korzystania z nich zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

XXIV Sesja Rady Gminy

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 14 lipca 2020r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tarnowcu odbędzie się XXIV SESJA RADY GMINY TARNOWIEC.

Wniosek o szacowanie szkód dla rolników

Mieszkańcy – rolnicy posiadający uprawy powyżej 1 ha poszkodowani w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach, w produkcji zwierzęcej, stratach w maszynach oraz budynkach i budowlach służących do produkcji rolnej.

Nabór na stanowisko pracy - Kierownik robót

Prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ogłasza nabór na stanowisko pracy "Kierownik robót".

Harmonogram wywozu odpadówKanalizacja - informacja

LGD Nowa Galicja zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące naboru wniosków na działanie „Małe Projekty”

W związku z planowanym od 3 kwietnia do 30 kwietnia 2013 r. naborem wniosków

z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Osi 4 LEADER na działanie „Małe Projekty”

Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia
„Małe projekty w ramach Osi 4 Leader PROW 2007-2013 – zasady i przygotowanie wniosków”
Spotkania skierowane są do organizacji pozarządowych, przedstawicieli kościołów
i związków wyznaniowych, jednostek samorządowych i instytucji kultury oraz osób fizycznych (także osób prowadzących działalność gospodarczą).

MAŁE PROJEKTY to projekty przyczyniające się do poprawy jakości życia lub zróżnicowania działalności gospodarczej na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania. Pomoc ma formę zwrotu 80% kosztów kwalifikowanych operacji. Wysokość pomocy przyznanej na realizację operacji nie może przekroczyć 50 tys. zł. Więcej...
Szkolenia odbędą się w 5 gminach według ustalonego harmonogramu:

• 14.03.2013r. (poniedziałek) godz. 8:00-12:00 Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu
  • 14.03.2013r. (poniedziałek) godz. 13:00-17:00 Urząd Gminy w Jaśle
  • 15.03.2013r. (wtorek) godz. 8:00-12:00 Urząd Gminy w Osieku Jasielskim
  • 15.03.2013r. (wtorek) godz. 13:00-17:00 Urząd Gminy w Dębowcu
  • 18.03.2013r. (środa) godz. 13:00-17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach

Celem szkolenia będzie praktyczne przygotowanie uczestników do aplikowania o środki w ramach w/w działania.

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie dotyczące realizowanych działań w ramach podejścia Leader
  2. „Małe projekty” – definicja
  3. Beneficjenci „małych projektów”
  4. Zakres działań dla „małych projektów”
  5. Forma i wysokość pomocy udzielanej w ramach „małych projektów”
  6. Omówienie kosztów podlegających refundacji
  7. Przygotowanie przykładowego wniosku – warsztaty
  8. „Dobre praktyki”.

Kwota przeznaczona do rozdysponowania w ramach tegorocznego naboru to 352 342,24 zł.
Więcej informacji na temat działania Małe Projekty można uzyskać w biurze Stowarzyszenia pn. LGD Nowa Galicja w Kołaczycach, ul. Szkolna 7 (Przybudówka Szkoły Podstawowej) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30 oraz pod nr tel.
+48 510 180 236 i +48 512 189 603.
Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu  do dnia 12.03.2013 r.

KRUS - zasady obsługi interesantów
    Idziemy na wybory
    Apel do mieszkańców

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym