Z dniem 27 kwietnia br. uruchomiony zostaje w Urzędzie Gminy Tarnowiec
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

Zasady Obsługi klienta:

1. W Punkcie Obsługi Klienta może przebywać wyłącznie 1 osoba.

2. Mieszkańcy obsługiwani są pojedynczo.

3. W Punkcie Obsługi Klienta załatwiane są sprawy z zakresu:

- Spraw Obywatelskich

- Urzędu Stanu Cywilnego

- Pomocy Społecznej

- spraw komunalnych

- przyjmowania pism i wniosków

- obsługa kasowa (w ograniczonym zakresie).

Nadal obowiązuje zakaz wejścia na teren Urzędu Gminy.

Sekretarz Gminy Tarnowiec

INFORMACJA

W związku z możliwością uruchomienia działalności Gminnego Przedszkola i Samorządowego Żłobka w Tarnowcu oraz oddziałów przedszkolnych w Łubnie Szlacheckim informuje się, że Gmina Tarnowiec czyni intensywne przygotowania do zapewnienia niezbędnych warunków gwarantujących bezpieczeństwo dzieci i personelu tych placówek.

Warunki te zawarte są w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Gmina zwróciła się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle o opinię i uszczegółowienie w/w wytycznych, a w szczególności o określenie liczby dzieci, które mogą uczęszczać do Przedszkola, Oddziałów Przedszkolnych i Żłobka. Należy zakładać, że liczba ta zostanie ograniczona w stosunku do obecnej. W związku z tym, apelujemy do rodziców o zrozumienie i jeśli jest to możliwe o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Decyzja o terminie otwarcia przedszkoli gminnych i żłobka zostanie podjęta po otrzymaniu opinii Sanepidu i spełnieniu wymogów, które zaleci Sanepid.

W załączeniu wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

INFORMACJA

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością spełnienia wymogów niezbędnych do zapewnienia użytkownikom boisk przyszkolnych z nawierzchnią syntetyczną (Tarnowiec, Umieszcz, Łubno Szlacheckie) data otwarcia i warunki korzystania z nich zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

XXIV Sesja Rady Gminy

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 14 lipca 2020r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tarnowcu odbędzie się XXIV SESJA RADY GMINY TARNOWIEC.

Wniosek o szacowanie szkód dla rolników

Mieszkańcy – rolnicy posiadający uprawy powyżej 1 ha poszkodowani w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach, w produkcji zwierzęcej, stratach w maszynach oraz budynkach i budowlach służących do produkcji rolnej.

Nabór na stanowisko pracy - Kierownik robót

Prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ogłasza nabór na stanowisko pracy "Kierownik robót".

Harmonogram wywozu odpadówKanalizacja - informacja

Smaki Nowej Galicji

SWISS CONTRIBUTION

"Smaki Nowej Galicji"

Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja informuje, że w dniach od 03.12.2013 r. do 05.06.2014 r. realizowany był projekt: Wydanie publikacji pt. "Smaki Nowej Galicji" promującej przepisy kulinarne na potrawy tradycyjne oraz produkty lokalne z terenu gmin należących do Stowarzyszenia pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja.

Projekt realizowano w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy” na podstawie podpisanej w dniu 23.10.2013 r. umowy nr: II/FPPRTEN/2013/1.
Celem projektu była identyfikacja i promocja produktów lokalnych z terenu objętego działaniem Stowarzyszenia pn. LGD Nowa Galicja, które mogłyby stać się wizytówką regionu i przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego. Wydanie publikacji zawierającej przepisy potraw tradycyjnych ma na celu także zachowanie bogatej tradycji kulinarnej regionu.

Publikacja oprócz przepisów kulinarnych zawiera krótką charakterystykę poszczególnych gmin członkowskich LGD Nowa Galicja, tj. gminy Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Osiek Jasielski, Tarnowiec wraz z rysem historycznym dotyczącym przygotowania potraw tradycyjnych. Jeden rozdział poświęcony jest procedurze rejestracji produktów lokalnych na liście produktów tradycyjnych i korzyściom wynikającym z rejestracji produktów. Publikacja zawiera również informacje na temat produktów pochodzących z naszego regionu, które zarejestrowane są na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Partnerem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Dotacja z Funduszu Promocji Produktu Lokalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego wynosi 12 129,86 zł, co stanowi 84,93% całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu.

Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja
38-213 Kołaczyce
Tel. 510-180-236, 512-189-603

www.nowagalicja.itl.pl