Z dniem 27 kwietnia br. uruchomiony zostaje w Urzędzie Gminy Tarnowiec
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

Zasady Obsługi klienta:

1. W Punkcie Obsługi Klienta może przebywać wyłącznie 1 osoba.

2. Mieszkańcy obsługiwani są pojedynczo.

3. W Punkcie Obsługi Klienta załatwiane są sprawy z zakresu:

- Spraw Obywatelskich

- Urzędu Stanu Cywilnego

- Pomocy Społecznej

- spraw komunalnych

- przyjmowania pism i wniosków

- obsługa kasowa (w ograniczonym zakresie).

Nadal obowiązuje zakaz wejścia na teren Urzędu Gminy.

Sekretarz Gminy Tarnowiec

INFORMACJA

W związku z możliwością uruchomienia działalności Gminnego Przedszkola i Samorządowego Żłobka w Tarnowcu oraz oddziałów przedszkolnych w Łubnie Szlacheckim informuje się, że Gmina Tarnowiec czyni intensywne przygotowania do zapewnienia niezbędnych warunków gwarantujących bezpieczeństwo dzieci i personelu tych placówek.

Warunki te zawarte są w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Gmina zwróciła się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle o opinię i uszczegółowienie w/w wytycznych, a w szczególności o określenie liczby dzieci, które mogą uczęszczać do Przedszkola, Oddziałów Przedszkolnych i Żłobka. Należy zakładać, że liczba ta zostanie ograniczona w stosunku do obecnej. W związku z tym, apelujemy do rodziców o zrozumienie i jeśli jest to możliwe o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Decyzja o terminie otwarcia przedszkoli gminnych i żłobka zostanie podjęta po otrzymaniu opinii Sanepidu i spełnieniu wymogów, które zaleci Sanepid.

W załączeniu wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

INFORMACJA

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością spełnienia wymogów niezbędnych do zapewnienia użytkownikom boisk przyszkolnych z nawierzchnią syntetyczną (Tarnowiec, Umieszcz, Łubno Szlacheckie) data otwarcia i warunki korzystania z nich zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

XXIV Sesja Rady Gminy

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 14 lipca 2020r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tarnowcu odbędzie się XXIV SESJA RADY GMINY TARNOWIEC.

Wniosek o szacowanie szkód dla rolników

Mieszkańcy – rolnicy posiadający uprawy powyżej 1 ha poszkodowani w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach, w produkcji zwierzęcej, stratach w maszynach oraz budynkach i budowlach służących do produkcji rolnej.

Nabór na stanowisko pracy - Kierownik robót

Prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ogłasza nabór na stanowisko pracy "Kierownik robót".

Harmonogram wywozu odpadówKanalizacja - informacja

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11.11.2019

11 listopada   mini W poniedziałek 11 listopada odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium MBZ w Tarnowcu, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. Kanonik Paweł Knurek. Pośród licznie przybyłych do tarnowieckiego sanktuarium byli mieszkańcy gminy a także przedstawiciele władz samorządowych...

Pośród licznie przybyłych do tarnowieckiego sanktuarium byli mieszkańcy gminy a także przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, instytucji, radni, sołtysi oraze poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Tarnowiec: OSP Roztoki, OSP Czeluśnica, OSP Wrocanka, OSP Łubno Szlacheckie, OSP Umieszcz, OSP Potakówka, OSP Tarnowiec, OSP Brzezówka, Sztandar SP Tarnowiec, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, klasy o profilu wojskowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu. Oprawę muzyczną uświetniającą Mszę przygotował zespół Tarnina, pod kierunkiem Pani Marty Kapały.

Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się na plac przy pomniku Grunwaldzkim, gdzie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Tarnowcudh Wiktor Barański wygłosił okolicznościowy referat historyczny. Kolejno dowódca kompanii szkolnej z LO w Jedliczu odczytał Apel Pamięci Oręża Polskiego ku czci wszystkich Polaków, którzy stracili życie w walce o niepodległą Polskę. Następnie złożono kwiaty przez delegacje: Wójta Gminy Tarnowiec, Przewodniczącego Rady, przedstawicieli sołtysów, przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawicieli KGW, oraz delegacje ze szkół.

Na zakończenie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik

KRUS - zasady obsługi interesantów
    Idziemy na wybory
    Apel do mieszkańców