W dniu 20 kwietna 2012 r. oddziale firmy ERKO odbyły się uroczystości związane z 25-leciem powstania zakładu ERKO w Czeluśnicy, połączone z otwarciem nowo wybudowanej hali produkcyjnej. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Wojciech Piękoś przedstawiciel Powiatu Jasielskiego, Bogusław Wójcik Wójt Gminy Tarnowiec, Tadeusz Śmietana Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec, Irena Śmietana Sołtys wsi Czeluśnica, Ks. proboszcz Roman Niedziela oraz Właściciele firmy ERKO, kadra kierownicza oraz załoga z Czeluśnicy i duża grupa pracowników z siedziby głównej z Jonkowa pod Olsztynem.

Spotkanie rozpoczęli Dyrektor Spółki Piotr Pętlak i Dyrektor Oddziału Maciej Pętlak, którzy powitali przybyłych gości oraz Jan Pętlak który przypomniał w skrócie historię firmy ERKO w tym zakładu w Czeluśnicy. Głos zabrał również Wójt Gminy Tarnowiec, który podkreślił istotną rolę jaką pełni firma ERKO na lokalnym rynku pracy i postawił za przykład wzorowej przedsiębiorczości. Po przemówieniach nastąpiła długo oczekiwana chwila symbolicznego otwarcia nowej hali produkcyjnej. Wstęgę przecięli członkowie zarządu firmy (Piotr, Maciej i Marcin Pętlak wraz z założycielami zakładu Janem i Józefem Pętlak). Następnie  ks. Roman Niedziela dokonał poświęcenia budynku.

Gości zaproszono do zwiedzenia obiektów firmowych, z dumą podkreślając nieustanne unowocześnianie wyposażenia technologicznego i wyrobów oferowanych przez ERKO. Gospodarze podkreślali wielokrotnie, że rozwój firmy był możliwy m.in. dzięki wielokrotnemu korzystaniu z dofinansowań w ramach różnych programów jeszcze przed akcesją Polski do UE i już po niej.

Firma ERKO została założona w 1981 roku przez inż. Romana Pętlaka w Jonkowie koło Olsztyna. W roku 1987 powstał w Czeluśnicy koło Jasła Zakład Ślusarski Jan Pętlak i Józef Pętlak, który połączył się wkrótce z firmą spod Olsztyna. Obecnie siedziba główna firmy znajduje się w Jonkowie koło Olsztyna, a oddział produkcyjny w Czeluśnicy koło Jasła. ERKO zawsze była spółką rodzinną. Obecnie rodzina założycieli nadal aktywnie uczestniczy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. ERKO jest jednym z wiodących w Polsce producentów różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych. W roku 2007 firma ERKO rozpoczęła współpracę z WSK "PZL-Rzeszów" S.A. (należącą do koncernu UTC) w zakresie produkcji detali blaszanych do silników lotniczych. Tym samym spółka zdecydowała się na rozwój drugiej działalności podstawowej w zakresie produkcji części i oprzyrządowania dla sektora lotniczego. Własne biura konstrukcyjne, zaawansowana technologia produkcji oraz nowoczesny i wszechstronny park maszynowy pozwalają nam szybko reagować na indywidualne potrzeby Klienta.

Więcej o firmie ERKO i jej ofercie można przeczytać na www.erko.pl oraz www.erko.pl/aero.

DSC06451.jpgDSC06637.jpgDSC06538.jpgDSC06545.jpgDSC06615.jpgDSC06646.jpgDSC06563.jpgDSC06598.jpgDSC06565.jpgDSC06556.jpgwizualizacja1.jpgDSC06554.jpgDSC06558.jpgwizualizacja2.jpgDSC06537.jpgDSC06549.jpg