Odkrywamy Średniowiecze 2015

Uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Łubienku – Wiktoria Gazda i Sandra Wójtowicz wyróżnione - drugie miejsce w preeliminacjach do konkursu Życie na zamku średniowiecznym.

II interdyscyplinarny konkurs „Odkrywamy Średniowiecze”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Andrychowie oraz Średniowieczną Warownię Inwałd;

Na konkurs nadesłano prace z 448 szkół podstawowych województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Wybór prac finałowych okazał się bardzo trudny, gdyż ich poziom był niezwykle wysoki, zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym.

Komisja była pod wrażeniem pomysłowości i oryginalności nadesłanych prezentacji. Zachwyciły ją niezwykłe tematy, ciekawy sposób przekazu informacji. Obok tradycyjnych form jak opis czy opowiadanie, pojawiły się komiks, pamiętnik, reportaż. W sposobie prezentacji niemałe znaczenie miała niezwykła oprawa artystyczna.

Komisja chcąc docenić zaangażowanie uczniów, ich wiedzę i pomysłowość postanowiła rozszerzyć liczbę prac finałowych i wybrała nie 100, lecz 120 najlepszych prezentacji.

Dodatkowo Organizatorzy postanowili wyróżnić 10 najlepszych prac. Uczennice z Łubienka znalazły się na drugim miejscu ze swoją pracą  na temat Kobieta w Średniowieczu - która  została wyróżniona; opiekunem finalistek jest nauczyciel języka polskiego i historii mgr Elżbieta Dłuska. Nagrody zostaną wręczone autorom prac podczas Finału Konkursu w Inwałdzie 23 kwietnia 2015r.