Szanowni Mieszkańcy Gminy Tarnowiec!!!

Informuję, iż został ujawniony kolejny fakt wandalizmu na terenie naszej Gminy.

Nieznani sprawcy zniszczyli 12 pojemników typu Igloo przeznaczonych na odpady selektywne, których straty zostały oszacowane na ok. 14 000,00 zł. To nie jest już wykroczenie ale przestępstwo. Takich sytuacji na naszym terenie zauważamy coraz więcej. Zaczynając od pojemników poprzez zniszczone wiaty przystankowe, nielegalne wysypiska śmieci kończąc na skradzionych znakach drogowych.

Cóż jednak z tego, skoro na nie, nie reagujemy. Milczenie oznacza tu niestety akceptację.

A potem narzekamy, bo "gmina jest brudna", "nie ma koszy na śmieci", "wiata na przystanku jest zniszczona" a wszędzie zalegają śmieci. Owszem, takie sytuacje mogą się zdarzyć. Zastanówcie się jednak Państwo, ile pieniędzy z Waszych podatków idzie na kolejna naprawę zniszczonych rzeczy.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców i innych osób, które zauważyłyby podobne incydenty na terenie Gminy o natychmiastowe reagowanie i informowanie Policji, aby można było ustalić sprawców w imię dobrze pojętego wspólnego interesu społeczności lokalnej.

W przypadku powtarzających się dewastacji pojemników oraz zaśmiecania terenu naszej Gminy konieczne będzie podjęcie działań w kierunku podwyższenia stawek opłat za odbierane odpady.

Apeluję - nie bądźmy obojętni! - reagujmy, gdy jesteśmy świadkami wandalizmu!

Wójt Gminy Tarnowiec
mgr inż. Jan Czubik

IMG_3869.JPGIMG_3859.JPGIMG_3865.JPGIMG_3854.JPGIMG_3861.JPGIMG_3856.JPGIMG_3857.JPGIMG_3868.JPGIMG_3867.JPG