Ułatw sobie złożenie rocznego zeznania podatkowego i skorzystaj z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR - Pre-Filled Tax Return). W tym roku obok PIT-37 możesz wysłać przez Internet również PIT-38.

Dzięki PFR jako podatnik rozliczający się drogą elektroniczną otrzymujesz od administracji podatkowej propozycję częściowo wypełnionego rozliczenia rocznego. Ogranicza to do minimum czas potrzebny do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Pozwala też uniknąć błędów, które pojawiają się przy przepisywaniu danych z informacji od płatników. Jednym słowem - złożenie zeznania podatkowego staje się wygodniejsze, prostsze i szybsze.

Po skorzystaniu z usługi PFR sprawdź poprawność danych, które są zawarte w udostępnionym przez urząd zeznaniu oraz podpisz je i wyślij. Pamiętaj, że możesz także uzupełnić zeznanie o ulgi - np. na dzieci, odliczenia, oraz kwotę 1 proc. dla wskazanej przez ciebie organizacji pożytku publicznego (OPP).

Oczywiście nadal można składać deklaracje PIT-37 i PIT-38 na dotychczasowych zasadach, czyli drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub w formie papierowej.

Więcej informacji znajduje się na Portalu Podatkowym:

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr