8.10.2009 roku w Trzcinicy odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z następujących szkół:
1. ZSP w Łubnie Szlacheckim
2. SP Tarnowiec
3. SP Glinik Nowy
4. SP Glinik Polski
5. SP Wrocanka
Wielu uczniów z naszej gminy uzyskało bardzo dobre wyniki plasując się w pierwszej dziesiątce w poszczególnych kategoriach biegowych. Z zawodów tych na finały wojewódzkie może awansować tylko po czterech najlepszych zawodników z każdej kategorii. Z naszej gminy czterech uczniów uzyskało awans na finały wojewódzkie do Kolbuszowej:
1. Miranda Syrek – SP Łubno Szlach. kategoria kl. III-IV ( III miejsce )
2. Dana Pykosz – SP Glinik Nowy kategoria kl. V-VI ( I miejsce )
3. Patrycja Urbanik – SP Tarnowiec kategoria kl. V-VI (IV miejsce )
4. Paulina Gotfryd – Gimnazjum Łubno Szlach. kategoria kl. II-III ( IV miejsce ) .
23.10. 2009r. w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą gminę reprezentowało trzech uczniów. Na zawodach tych startowało około 100 zawodników w każdej kategorii – po czterech najlepszych z każdego powiatu w województwie. Nasi uczniowie  uzyskali dobre wyniki. Najlepsze miejsce udało się wywalczyć Mirandzie Syrek z SP w Łubnie Szlacheckim, która przybiegła na 35 miejscu. Patrycja Urbanik z SP w Tarnowcu była 61 a uczennica Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim Paulina Gotfryd uplasowała się na 75 pozycji.
 
Tomasz Korzeniowski
 
Różne 242.JPGRóżne 255.JPGRóżne 253.JPGRóżne 254.JPGRóżne 245.JPGRóżne 249.JPGRóżne 248.JPG