Jak co roku w styczniu w Jasielskim Domu Kultury odbył się finałowy koncert  Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek".  Do konkursu przystąpili  uczestnicy nie tylko z województwa podkarpackiego, ale również z województw ościennych. Aby dostać się do finału należało „przejść” przesłuchania wstępne oraz zachwycić jury w eliminacjach konkursowych. Komisje przesłuchały łącznie 59 solistów i 21 zespołów. Dużym sukcesem mogą poszczycić się dzieci i młodzież z Gminy Tarnowiec.

W grupie przedszkolaków główną nagrodę zdobyła Martynka Głowacka – uczennica Akademii Malucha przy Niepublicznym Zespole  Szkół w Umieszczu. II miejsce w kategorii wiekowej klas I – VI  zdobył zespół Kama z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu.

Wyróżnienie w kategorii wiekowej gimnazjum otrzymał zespół Tarnina działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. Do konkursu uczestników przygotowała pani Marta Kapała.

Jak co roku przepiękny koncert w wykonaniu laureatów zakończył się wręczeniem nagród rzeczowych, pieniężnych oraz statuetek aniołów.  Gościem specjalnym koncertu była Marlena Szpak, która 17 lat temu wygrała "kantyczki" w swojej kategorii, a obecnie współpracuje z Teatrem Operowym w Salerno.

Honorowymi patronami zorganizowanego już po raz 22 Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” byli: Burmistrz miasta Jasła pan Ryszard Pabian i Dziekan Dekanatu Jasło - Wschód ks. Zbigniew Irzyk

IMG_0920.JPGDSCN1431.JPGIMG_0929.JPGIMG_0925 (1).JPGDSCN1432.JPGIMG_0649.JPGIMG_0917.JPGDSCN1434.JPGIMG_0843.JPGIMG_0647 (2).JPG