SZKOŁA ZE STAREJ FOTOGRAFII

Taki tytuł będzie nosiła wystawa poświęconej szkole w Gminie Tarnowiec. Organizatorem wystawy będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu. Otwarcie wystawy planowane jest w drugim tygodniu września.

Fotografie pochodzą ze zbiorów GBP w Tarnowcu gromadzonych w ramach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnych. Mimo, że w posiadamy już sporo fotografii liczymy, że mieszkańcy Gminy Tarnowiec pomogą na je uzupełnić. Zachęcamy Was, drodzy miłośnicy historii lokalnej do użyczenia nam swoich albumów, by z nich stworzyć bogaty zbiór materiałów, z których będą korzystać przyszłe pokolenia.

SZUKAMY OSÓB ZE ZDJĘCIA

Poniżej zamieszczamy fotografię z 1942 r. Są to dzieci w wieku 10 – 12 lat, urodzone w roku 1930 – 1932, a obecnie byłyby to osoby mające 86 – 84 lata. Już rozszyfrowaliśmy część osób ze zdjęcia. Jeżeli ktoś poznaje swoich krewnych z fotografii, prosimy o kontakt.

1942.K

Materiały można dostarczać do biblioteki w godzinach jej pracy. Można również zadzwonić na nr: 13 44 248 21 lib 517 873 115, przyjedziemy i zeskanujemy na miejscu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


 • KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE
  KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE

  Zgłoś swój projekt! Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – „Biblioteka zbliża sąsiadów”. Na prośby czytelników przedłużyliśmy termin składania projektów do 3 marca 2023 r. Do udziału w Konkursie zapraszamy grupy nieformalne, osoby prywatne lub organizacje pozarządowe z terenu Gminy Tarnowiec. Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status