Z wizytą w Kazimierzy Wielkiej

W ramach projektu “Kieruj w dobrym stylu dla inicjatorek i inicjatorów” uczestniczyłem w spotkaniu dyrektorów bibliotek z Polski Południowej biorących udział w projekcie. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnej i Powiatowej bibliotece w Kazimierzy Wielkiej. Biblioteka w Kazimierzy oraz władze samorządowe Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej otrzymały 30 maja 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Super Samorząd 2016. Wyróżnienia przyznawane są grupom, organizacjom i instytucjom, które skutecznie ulepszają swoje otoczenie. Moje gratulacje dla pani dyrektor biblioteki jak również dla burmistrza.

Dyrektorzy biorący udział w projekcie tworzą grupę, której celem jest zapewnienie wsparcia osobom uczestniczącym w konkretnej, „przyniesionej” do grypy sprawie. Pomimo ogromnej różnorodności wyzwań, jej podstawowym celem jest dostarczenie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemem wspólnym dla wszystkich członków. Od kilku miesięcy zadaniem każdego uczestnika projektu jest zorganizowanie grupy wsparcia w swoim regionie. Spotkania, takie jak w Kazimierzy Wielkiej pozwalają uczestnikom zapoznanie się z postępami w budowaniu sieci pomocowej.

Po intensywnych zajęciach z trenerem z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, mieliśmy możliwość zwiedzenia biblioteki. Zachwyciła nas przestrzeń oraz piękne pomieszczenia do pracy z dziećmi. Widać niedawne remonty i nowości na półkach. Zazdrościłem kwoty dotacji przeznaczanych na bibliotekę.

Cieszy nas fakt, że władza Miasta i Gminy Kazimierzy Wielskiej widzi problemy biblioteki i rozwiązuje je na bieżąco. Stąd ta nagroda. Liczymy, że władze lokalne w każdej gminie w Polsce będzie tak postrzegała biblioteki.

Wacław Kozdrój, dyrektor GBP w Tarnowcu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status