Z wizytą w Kazimierzy Wielkiej

W ramach projektu “Kieruj w dobrym stylu dla inicjatorek i inicjatorów” uczestniczyłem w spotkaniu dyrektorów bibliotek z Polski Południowej biorących udział w projekcie. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnej i Powiatowej bibliotece w Kazimierzy Wielkiej. Biblioteka w Kazimierzy oraz władze samorządowe Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej otrzymały 30 maja 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Super Samorząd 2016. Wyróżnienia przyznawane są grupom, organizacjom i instytucjom, które skutecznie ulepszają swoje otoczenie. Moje gratulacje dla pani dyrektor biblioteki jak również dla burmistrza.

Dyrektorzy biorący udział w projekcie tworzą grupę, której celem jest zapewnienie wsparcia osobom uczestniczącym w konkretnej, „przyniesionej” do grypy sprawie. Pomimo ogromnej różnorodności wyzwań, jej podstawowym celem jest dostarczenie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemem wspólnym dla wszystkich członków. Od kilku miesięcy zadaniem każdego uczestnika projektu jest zorganizowanie grupy wsparcia w swoim regionie. Spotkania, takie jak w Kazimierzy Wielkiej pozwalają uczestnikom zapoznanie się z postępami w budowaniu sieci pomocowej.

Po intensywnych zajęciach z trenerem z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, mieliśmy możliwość zwiedzenia biblioteki. Zachwyciła nas przestrzeń oraz piękne pomieszczenia do pracy z dziećmi. Widać niedawne remonty i nowości na półkach. Zazdrościłem kwoty dotacji przeznaczanych na bibliotekę.

Cieszy nas fakt, że władza Miasta i Gminy Kazimierzy Wielskiej widzi problemy biblioteki i rozwiązuje je na bieżąco. Stąd ta nagroda. Liczymy, że władze lokalne w każdej gminie w Polsce będzie tak postrzegała biblioteki.

Wacław Kozdrój, dyrektor GBP w Tarnowcu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status