ANETA KRASIŃSKA O SWOICH POWIEŚCIACH DLA KOBIET O KOBIETACH

, , ,

17 lipca 2023 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościliśmy Anetę Krasińską – pisarkę, polonistkę, logopedę, autorkę kilkunastu książek obyczajowych, pisanych „o kobietach i dla kobiet”.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o tym, jak powstawała jej pierwsza książka i jak prawdziwe historie, postacie i miejsca stają się inspiracją dla jej twórczości. W żartobliwy sposób zdradzała, w jaki sposób godzi pisanie z życiem rodzinnym, pracą w szkole i innymi swoimi pasjami, jakimi są np. podróże i ogrodnictwo. Mówiła o bohaterkach swoich powieści, uwikłanych w trudne relacje rodzinne, zawodowe i społeczne. Więcej czasu poświęciła dwóm ostatnim książkom – „Nauczycielka z getta” i „Wciąż pod wiatr”, których akcja toczy się w okrutnych realiach łódzkiego getta.

Uczestnicy spotkania pytali pisarkę o kwestie związane z dokumentacją powieści historycznych, a przede wszystkim interesowali się jej najbliższymi zamierzeniami literackimi.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło czasu na prywatne rozmowy, osobiste dedykacje i autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach programu BLISKO (2022-2023) dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025- Priorytet 4.1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status