BARTŁOMIEJ KOWALIŃSKI O SWOIM WARSZTACIE PISARSKIM

, , ,

Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Kowalińskim odbyło się 13 czerwca 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu.

Bartłomiej Kowaliński jest poczytnym autorem kryminałów. Urodził się w 1986 roku w Krakowie i do dziś jest związany z tym miastem. Zawodowo zajmuje się doradztwem kredytowym oraz leasingowym. Jest pasjonatem sportu, uprawiał narciarstwo alpejskie, lubi też piłkę nożną oraz jazdę na rowerze. Uwielbia podróże, najchętniej podróżuje z żoną i synami oraz psem Tosią. Czas wolny spędza również na pisaniu. Dotychczas wydane książki: “W zmowie z mordercą” “Twarz bestii” “Potwór z Podhala”.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają książki w zaciszu domowym autora, jak kieruje losami swoich bohaterów, czy wzoruje się na konkretnych osobach, czy bywa w miejscach opisywanych w powieściach. Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja na temat jego książek oraz na temat rynku wydawniczego w Polsce.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną”

w ramach programu BLISKO (2022-2023) dofinansowanego ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na

lata 2021-2025- Priorytet 4.1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status