Bawię się i uczę w bibliotece

Bawię się i uczę w bibliotece – pod takim hasłem odbywały się zajęcia wakacyjne z dziećmi w Filii Gliniku Polskim Gminnej Biblioteki Publicznej  w Tarnowcu. Przez cały okres wakacji bibliotekarka, Magdalena Fortuna organizowała różnego rodzaju zajęcia, które pozwoliły dzieciom twórczo i czynnie spędzić wolny czas w bibliotece.

Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, zabawach ruchowych, grach w planszowych. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, w których dzieci wykonywały zakładki narożne, torebeczki ozdobne, zwierzątka i papierowe lody.

W słoneczny dzień, a że w tym roku było ich sporo, mali czytelnicy pod opieką bibliotekarki, wybrali się  z książką w plener. Po wyczerpującej podróży na górę Magiel, odpoczywali czytając przygody leśnych przyjaciół i podziwiali piękne widoki.

Z chęcią brały udział z grach i zabawach, które można włączyć na X-boksie. Jest to urządzenie przywiezione na okres dwóch tygodni do Filii w Gliniku Polskim z biblioteki głównej w Tarnowcu. Dzieciom podoba się ten rodzaj zabawy i dlatego postulowały, by takie urządzenie można było na stałe zakupić do Filii. Niestety z powodu bardzo skromnych funduszy biblioteka nie jest w stanie sama wyposażyć placówki w taki sprzęt. Liczymy na przychylność Rady Gminy podczas ustalania przyszłorocznego budżetu lub na darczyńców.

Wakacyjny czas upłynął bardzo przyjemnie, a przede wszystkim baaardzo szybko. Od września zapraszamy dzieci na lekcje biblioteczne i wycieczki ze szkoły.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status