Bawię się i uczę w bibliotece

Bawię się i uczę w bibliotece – pod takim hasłem odbywały się zajęcia wakacyjne z dziećmi w Filii Gliniku Polskim Gminnej Biblioteki Publicznej  w Tarnowcu. Przez cały okres wakacji bibliotekarka, Magdalena Fortuna organizowała różnego rodzaju zajęcia, które pozwoliły dzieciom twórczo i czynnie spędzić wolny czas w bibliotece.

Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, zabawach ruchowych, grach w planszowych. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, w których dzieci wykonywały zakładki narożne, torebeczki ozdobne, zwierzątka i papierowe lody.

W słoneczny dzień, a że w tym roku było ich sporo, mali czytelnicy pod opieką bibliotekarki, wybrali się  z książką w plener. Po wyczerpującej podróży na górę Magiel, odpoczywali czytając przygody leśnych przyjaciół i podziwiali piękne widoki.

Z chęcią brały udział z grach i zabawach, które można włączyć na X-boksie. Jest to urządzenie przywiezione na okres dwóch tygodni do Filii w Gliniku Polskim z biblioteki głównej w Tarnowcu. Dzieciom podoba się ten rodzaj zabawy i dlatego postulowały, by takie urządzenie można było na stałe zakupić do Filii. Niestety z powodu bardzo skromnych funduszy biblioteka nie jest w stanie sama wyposażyć placówki w taki sprzęt. Liczymy na przychylność Rady Gminy podczas ustalania przyszłorocznego budżetu lub na darczyńców.

Wakacyjny czas upłynął bardzo przyjemnie, a przede wszystkim baaardzo szybko. Od września zapraszamy dzieci na lekcje biblioteczne i wycieczki ze szkoły.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status