Za oknami Covid-19, ale nie pozostawiamy naszych czytelników bez dostępu do książek. Biblioteka będzie zamknięta, ale będziemy wypożyczać.
Biblioteka Narodowa wystosowała 5 listopada 2020 do bibliotek pismo z rekomendacjami w sprawie funkcjonowania bibliotek. Dzień wcześniej ukazał się na stronie BN komunikat zachęcający do pracy zdalnej. Analizując obydwa teksty doszedłem do wniosku, że należy zamknąć biblioteki w naszej gminie dla czytelników, ale wprowadzamy usługę wypożyczenia na telefon.
W tym celu należy:
1. Zadzwonić do biblioteki na nr 13 42 55 005 w godz. od 10:00 – 14:00.
2. Zamówić książki.
3. Umówić się na odbiór w bibliotekach w Tarnowcu, Łubie Szlacheckim lub Gliniku Polskim.
4. Dostarczyć do biblioteki przeczytane książki, umieszczając je w pojemnikach do tego przeznaczonych.
5. Zdezynfekować ręce.
6. Odebrać książki z okienka.
Zachęcam do korzystania z naszego KATALOGU ONLINE.
Dla osób 60+, samotnych i chorych (z wyłączeniem przebywających na kwarantannie) prowadzimy usługę “Książka dla seniora na telefon”.
Do budynku biblioteki wejść można jedynie w masce ochraniającej usta i nos.
Wacław Kozdrój, Dyrektor GBP w Tarnowcu
Komunikat BN z 5 listopada 2020 r.
W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.
Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie.
Biblioteka Narodowa zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Komunikat w tej sprawie ukazał się wczoraj. Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.
Komunikat BN z 4 listopada 2020 r.
Ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je rozporządzenie z 2 listopada, należy przenieść do pracy zdalnej tych pracowników, którzy nie wykonują „zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom”. Pracownicy, którzy wykonują „zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom”, niemożliwe do wykonywania w ramach pracy zdalnej, czyli zajmujący się bezpośrednią obsługą użytkowników (czytelników) biblioteki mogą pracować w bibliotece (stacjonarnie). Jeśli nie ma przeciwwskazań epidemicznych dotyczących konkretnych bibliotek (np. zakażeni pracownicy, małe pomieszczenia nie pozwalające na zachowanie dystansu oraz wietrzenie) można prowadzić wypożyczanie na zewnątrz oraz udostępnianie w czytelniach. Drugą grupę pracowników, którzy mogą pracować stacjonarnie stanowią osoby konieczne do wykonywania „zadań niezbędnych ze względu na potrzeby jednostki”, np. pracownicy obsługi i ochrony.
Biblioteka Narodowa zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Przypominamy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.
Dodaj komentarz