Biblioteka pozostaje nieczynna

Data aktualizacji: 16/04/2021

W związku z zapowiedziami ministra zdrowia przedłużenia obostrzeń do niedzieli 25 kwietnia 2021 roku w całej Polsce uprzejmie informujemy, że oczekujemy na projekt zakresu obostrzeń. Na ten moment przedłużamy jednak dotychczasowe zasady. Biblioteka Główna oraz jej filie, pozostają zamknięta do 25 kwietnia 2021 roku.

Pomimo zamknięcia drzwi biblioteki dla Czytelników, nadal istnieje możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych na dotychczasowych zasadach. Nie będzie możliwości wejścia do żadnej z bibliotek, będziemy jedynie realizowali określone usługi, o których mowa poniżej.

 • zamówienia można realizować przez Katalog on-line (jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu, prosimy o kontakt telefoniczny lub kontakt e-mail)
 • usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana bez zmian, zachęcamy do kontaktu

☎️ KONTAKT ☎️

☎️ Biblioteka Główna tel. 13 42 55 005 (od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:00)

☎️ Filia w Gliniku Polskim tel. 13 42 55 006 (godziny otwarcia prosimy sprawdzić w zakładce BIBLIOTEKA>Godziny otwarcia)

☎️ Filia Łubno Szlacheckie tel. 13 42 55 007 (godziny otwarcia prosimy sprawdzić w zakładce BIBLIOTEKA>Godziny otwarcia)

📧 Czekamy również na Państwa wiadomości e-mail: gbp.tarnowiec@gmail.com

 

Aktualizacja 11-04-2021

Zgodnie z Rozporządzeniem PRM z 8 kwietnia 2021 r. przedłużamy obostrzenia do 18 kwietnia 2021 r.

 

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, obejmującymi ograniczenie bezpośrednich kontaktów do niezbędnego minimum, Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu i jej filie w Gliniku Polski i Łunie Szlacheckim począwszy od 22 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. będzie działać na zmienionych zasadach.

Procedura wypożyczeń materiałów bibliotecznych na zewnątrz:

 • czytelnik zamawia wybrane publikacje w formie:

– telefonicznie:

134255005 (Tarnowiec),

134255006 (Glinik Polski),

134255007 (Łubno Szlacheckie)

– e-mailowo: gbp.tarnowiec@gmail.com

– katalog on-line na stronie bibliotekatarnowiec.pl po zalogowaniu się na swoje konto czytelnika.

 • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
 • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
 • o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera
 • ewentualnie zwroty czytelnik zostawia w przygotowanych do tego celu pojemnikach w celu kwarantanny

Dodatkowo biblioteka podejmuje następujące działania na rzecz użytkowników:

– wprowadzenie większego limitu wypożyczanych egzemplarzy,

– przedłużenie okresu wypożyczenia,

 

Dni i godziny otwarcia biblioteki pozostają bez zmian.


 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status