Biblioteka pozostaje nieczynna

Data aktualizacji: 16/04/2021

W związku z zapowiedziami ministra zdrowia przedłużenia obostrzeń do niedzieli 25 kwietnia 2021 roku w całej Polsce uprzejmie informujemy, że oczekujemy na projekt zakresu obostrzeń. Na ten moment przedłużamy jednak dotychczasowe zasady. Biblioteka Główna oraz jej filie, pozostają zamknięta do 25 kwietnia 2021 roku.

Pomimo zamknięcia drzwi biblioteki dla Czytelników, nadal istnieje możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych na dotychczasowych zasadach. Nie będzie możliwości wejścia do żadnej z bibliotek, będziemy jedynie realizowali określone usługi, o których mowa poniżej.

 • zamówienia można realizować przez Katalog on-line (jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu, prosimy o kontakt telefoniczny lub kontakt e-mail)
 • usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana bez zmian, zachęcamy do kontaktu

☎️ KONTAKT ☎️

☎️ Biblioteka Główna tel. 13 42 55 005 (od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:00)

☎️ Filia w Gliniku Polskim tel. 13 42 55 006 (godziny otwarcia prosimy sprawdzić w zakładce BIBLIOTEKA>Godziny otwarcia)

☎️ Filia Łubno Szlacheckie tel. 13 42 55 007 (godziny otwarcia prosimy sprawdzić w zakładce BIBLIOTEKA>Godziny otwarcia)

📧 Czekamy również na Państwa wiadomości e-mail: gbp.tarnowiec@gmail.com

 

Aktualizacja 11-04-2021

Zgodnie z Rozporządzeniem PRM z 8 kwietnia 2021 r. przedłużamy obostrzenia do 18 kwietnia 2021 r.

 

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, obejmującymi ograniczenie bezpośrednich kontaktów do niezbędnego minimum, Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu i jej filie w Gliniku Polski i Łunie Szlacheckim począwszy od 22 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. będzie działać na zmienionych zasadach.

Procedura wypożyczeń materiałów bibliotecznych na zewnątrz:

 • czytelnik zamawia wybrane publikacje w formie:

– telefonicznie:

134255005 (Tarnowiec),

134255006 (Glinik Polski),

134255007 (Łubno Szlacheckie)

– e-mailowo: gbp.tarnowiec@gmail.com

– katalog on-line na stronie bibliotekatarnowiec.pl po zalogowaniu się na swoje konto czytelnika.

 • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
 • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
 • o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera
 • ewentualnie zwroty czytelnik zostawia w przygotowanych do tego celu pojemnikach w celu kwarantanny

Dodatkowo biblioteka podejmuje następujące działania na rzecz użytkowników:

– wprowadzenie większego limitu wypożyczanych egzemplarzy,

– przedłużenie okresu wypożyczenia,

 

Dni i godziny otwarcia biblioteki pozostają bez zmian.


 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status