FIFA wśród regałów bibliotecznych

,

Okazuje się, że ferie zimowe można również spędzić w bibliotece grając w FIFA. Taką formę zabawy wybrała młodzież z Tarnowca i okolic, by wypełnić wolny czas od nauki.

25 i 26 stycznia br. grupa czytelników postanowiła rozegrać w bibliotece turniej piłkarski FIFA. Jest to już kolejny turniej zorganizowany w tej placówce. Skrzyknęli się przez media społecznościowe by zebrać się w bibliotece w oznaczonym czasie. Wcześnie rozlosowane zostały grupy i terminy meczy. Jest to sposób by wyjść z domu, mimo siarczystego mrozu, przyjść do biblioteki, przywitać się z kolegami i na żywo z nimi podyskutować podczas kibicowania grającym. Zmagania trwały dwa dni. Rozegrano kilkadziesiąt meczy. Przedyskutowano kilkanaście godzin.

Biblioteka jako :Trzecie miejsce” doskonale się sprawdza w naszej miejscowości, jeśli mówimy o trzecim miejscu dla młodzieży. Zawsze mogą do biblioteki wejść, nie tylko po to by wypożyczyć książkę, ale również po to by usiąść, porozmawiać, zagrać na komputerze, poszukać wiadomości, wydrukować, oglądną wystawę – po prostu spędzić tu wolny czas.

Zapraszamy młodzież do tego by odwiedzali bibliotekę. Nie musi kojarzyć się wyłącznie z książką ale na pewno musi kojarzyć się z dobrą i miłą atmosferą.

I na koniec miła formalność, czyli ogłoszenie wyników. Tym razem zwycięzcą został Adrian Ziemski, drugie miejsce zajął Kamil Halerz, a trzecie Albert Niedziałkowski. Gratulacje.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status