FIFA wśród regałów bibliotecznych

,

Okazuje się, że ferie zimowe można również spędzić w bibliotece grając w FIFA. Taką formę zabawy wybrała młodzież z Tarnowca i okolic, by wypełnić wolny czas od nauki.

25 i 26 stycznia br. grupa czytelników postanowiła rozegrać w bibliotece turniej piłkarski FIFA. Jest to już kolejny turniej zorganizowany w tej placówce. Skrzyknęli się przez media społecznościowe by zebrać się w bibliotece w oznaczonym czasie. Wcześnie rozlosowane zostały grupy i terminy meczy. Jest to sposób by wyjść z domu, mimo siarczystego mrozu, przyjść do biblioteki, przywitać się z kolegami i na żywo z nimi podyskutować podczas kibicowania grającym. Zmagania trwały dwa dni. Rozegrano kilkadziesiąt meczy. Przedyskutowano kilkanaście godzin.

Biblioteka jako :Trzecie miejsce” doskonale się sprawdza w naszej miejscowości, jeśli mówimy o trzecim miejscu dla młodzieży. Zawsze mogą do biblioteki wejść, nie tylko po to by wypożyczyć książkę, ale również po to by usiąść, porozmawiać, zagrać na komputerze, poszukać wiadomości, wydrukować, oglądną wystawę – po prostu spędzić tu wolny czas.

Zapraszamy młodzież do tego by odwiedzali bibliotekę. Nie musi kojarzyć się wyłącznie z książką ale na pewno musi kojarzyć się z dobrą i miłą atmosferą.

I na koniec miła formalność, czyli ogłoszenie wyników. Tym razem zwycięzcą został Adrian Ziemski, drugie miejsce zajął Kamil Halerz, a trzecie Albert Niedziałkowski. Gratulacje.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status