I Pikniku ze sztuką w ramach BLISKO

30 czerwca 2022 (w czwartek) mieszkańcy Gminy Tarnowiec oraz przybyli z różnych stron świata goście spotkali się w Parku Dworskim w Tarnowcu, by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu wraz z partnerem Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu oraz Grupą: „Tarnowiec i okolice” zorganizowali wyjątkowe wydarzenie.

I Pikniku ze sztuką w Parku Dworskim w Tarnowcu, jest częścią Zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” realizowanego w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ma charakter włączający, jego głównym filarem jest wykorzystanie lokalnego kapitału społecznego oraz zwiększenie powiązania mieszkańców z Biblioteką.

Głównym celem Pikniku była integracja społeczności lokalnej. Przewodnim tematem była poezja. Podczas rozmów o czytelnictwie i wierszach promowany był najnowszy tomik Beaty Świszcz „Słowem malowane lato”. Uczestnicy Pikniku postanowili przeczytać kilka utworów autorki. Następnie swoje wiersze czytali przybyli na piknik lokalni twórcy zrzeszeni w klubie „Michalina” panie Maria Tomasik z Sądkowej i Stanisława Gierlasińska z Łubienka. Do Tarnowca przyjechał ze swoimi wierszami pochodzący z Tarnowca, a mieszkający w Tarnobrzegu, Grzegorz Kociuba i również zaprezentował swoje wiersze.

Czytaniom wierszy towarzyszyła muzyka. Wystąpił zespół „Tarnina” prowadzony przez panią Martę Kapałę. W cieniu starych drzew tarnowieckiego parku wystąpili również dwaj gitarzyści, dawni uczniowie Beaty Świszcz.

Piknikowi towarzyszył również książkowy pchli targ. Każdy z uczestników mógł przynieść, sprzedać, kupić lub wymienić książki.

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu przygotował dla młodszych uczestników pikniku plener artystyczny. Dzieci i młodzież malowali na folii, rysowali kredą oraz wykonywali zakładki do książek pod czujnym okiem pani Teresy Macek z Sądkowej.

Pogoda dopisała. W parku dworskim uczestnicy siedzieli na ławkach i kocach w cieniu wiekowych drzew. Nawet wysoka temperatura powietrza nie zniechęciła ich do przyjścia. Spędziliśmy ze sobą czas pełen radości w miłej i artystycznej atmosferze.


 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status