I Pikniku ze sztuką w ramach BLISKO

30 czerwca 2022 (w czwartek) mieszkańcy Gminy Tarnowiec oraz przybyli z różnych stron świata goście spotkali się w Parku Dworskim w Tarnowcu, by wspólnie świętować rozpoczęcia lata. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu wraz z partnerem Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu oraz Grupą: „Tarnowiec i okolice” zorganizowali wyjątkowe wydarzenie.

I Pikniku ze sztuką w Parku Dworskim w Tarnowcu, jest częścią Zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” realizowanego w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ma charakter włączający, jego głównym filarem jest wykorzystanie lokalnego kapitału społecznego oraz zwiększenie powiązania mieszkańców z Biblioteką.

Głównym celem Pikniku była integracja społeczności lokalnej. Przewodnim tematem była poezja. Podczas rozmów o czytelnictwie i wierszach promowany był najnowszy tomik Beaty Świszcz „Słowem malowane lato”. Uczestnicy Pikniku postanowili przeczytać kilka utworów autorki. Następnie swoje wiersze czytali przybyli na piknik lokalni twórcy zrzeszeni w klubie „Michalina” panie Maria Tomasik z Sądkowej i Stanisława Gierlasińska z Łubienka. Do Tarnowca przyjechał ze swoimi wierszami pochodzący z Tarnowca, a mieszkający w Tarnobrzegu, Grzegorz Kociuba i również zaprezentował swoje wiersze.

Czytaniom wierszy towarzyszyła muzyka. Wystąpił zespół „Tarnina” prowadzony przez panią Martę Kapałę. W cieniu starych drzew tarnowieckiego parku wystąpili również dwaj gitarzyści, dawni uczniowie Beaty Świszcz.

Piknikowi towarzyszył również książkowy pchli targ. Każdy z uczestników mógł przynieść, sprzedać, kupić lub wymienić książki.

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu przygotował dla młodszych uczestników pikniku plener artystyczny. Dzieci i młodzież malowali na folii, rysowali kredą oraz wykonywali zakładki do książek pod czujnym okiem pani Teresy Macek z Sądkowej.

Pogoda dopisała. W parku dworskim uczestnicy siedzieli na ławkach i kocach w cieniu wiekowych drzew. Nawet wysoka temperatura powietrza nie zniechęciła ich do przyjścia. Spędziliśmy ze sobą czas pełen radości w miłej i artystycznej atmosferze.


 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status