JOWITA KOSIBA O SWOJEJ TWÓRCZOŚCI I ZAINTERESOWANIACH

, , ,

8 sierpnia odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu spotkanie autorskie z Jowitą Kosibą. Jest absolwentką polonistyki, pedagogiki i filologii angielskiej. W tym roku uzyskała tytuł doktora literaturoznawstwa. Na co dzień pracuje jako nauczycielka dwóch języków w Szkole Podstawowej w Umieszczu w gminie Tarnowiec.

Dotychczas wydała trzy powieści – „Nokturn”, „Zagubiony ptak” oraz „Pomiędzy wzgórzem a doliną”. Jej pierwsza powieść „Zagubiony ptak” zwyciężyła w konkursie na polską współczesną powieść obyczajową organizowanym przez Oficynę wydawniczą RW2010 i wydawnictwo SUMPTIBUS w 2016 roku.

Tematem jej utworów są rodzinne sekrety, ukrywane i strzeżone tajemnice przeplatane pięknymi opisami miejsc, sytuacji i rodzinnych powiązań. Zawierają w sobie również wątek romantyczny, dreszczyk emocji, napięcie i ciekawość co będzie na następnej stronie. Jowita Kosiba tworzy książki niezwykłe, poruszające wrażliwość czytelnika. Ich poetycki, ale zarazem przystępny język jest czymś, co hipnotyzuje i wzbudza zachwyt, a historie, jakie w nich opowiedziała, są fascynujące. Jest w nich coś z klasyki angielskiej, coś z powieści gotyckich i coś z ujmujących tajemnicami thrillerów. To wyjątkowe książki.

W wolnych chwilach pisze także wiersze i maluje obrazy. Uwielbia literaturę wiktoriańską, baśnie i mroczne historie, a także szeroko pojętą kulturę ludową.

Uczestnicy spotkania pytali pisarkę o kwestie związane z dokumentacją powieści historycznych, a przede wszystkim interesowali się jej najbliższymi zamierzeniami literackimi.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło czasu na prywatne rozmowy, osobiste dedykacje i autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną”w ramach programu BLISKO (2022-2023) dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025- Priorytet 4.1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
    WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

    9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


  • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
    WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

    W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


  • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
    PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

    W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status