Kodowanie w bibliotece

GBP w Tarnowcu organizuje od grudnia zajęcia z kodowania. 1 grudnia grupa dzieci kodowała postacie z filmu Star Wars. W tygodniu od 4-10 grudnia dzieci samodzielnie brały udział w akcji Tydzień Kodowania oraz w ramach projektu Klubu Kodowania.

Lokalny Klub Kodowania powstał przy bibliotece w Tarnowcu początkiem 2016 r. w ramach projektu Link do przyszłości — Zaprogramuj swoją karierę”. Głównym celem klubu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji.

Biblioteka w ramach projektu organizowanego przez Instytut Książki 3 zestawy edukacyjne: Lego WeDo 2.0, Lofirobot oraz VEX IQ oraz komputer. Pozwolą one na poznanie tajników programowania.

Zdobyte umiejętności przyczynią na szybkie wkroczenie w świat programowania bardziej złożonego. Dzięki poznaniu tych zagadnień programowanie może stać się niezapomnianą przygodą i dawać niesamowitą satysfakcję z tworzenia coraz to doskonalszych projektów.

Zajęcia z kodowania w bibliotece odbywać się będą w piątki co drugi tydzień.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status