Książki na telefon dla seniorów

, ,

Usługa oferowana przez Bibliotekę w Tarnowcu przeznaczona jest dla Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Tarnowiec, którzy z racji stanu zdrowia oraz sytuacji związanej z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez KPRM nie mogą sami dotrzeć do biblioteki.

Dzięki temu pilotażowemu projektowi objęci programem czytelnicy i mieszkańcy Gminy Tarnowiec, którzy do tej pory pozbawieni byli dostępu do zbiorów bibliotecznych, będą mogli wypożyczać książki (wg Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług – jednorazowo każdy czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 10 książek na 30 dni. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości).

Seniorzy chcący skorzystać z usługi, mogą składać zamówienia telefonicznie, dzwoniąc do Biblioteki na nr. tel. 13-42-55-005 (Tarnowiec), od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Pracownicy Biblioteki przyjmując zgłoszenie zapiszą je w odpowiednim formularzu, zawierającym dane niezbędne do identyfikacji czytelnika wraz z informacją o preferencjach czytelniczych lub konkretnych zmówionych tytułach.

Na stronie Biblioteki: bibliotekatarnowiec.pl działa KATALOG ONLINE. Można w nim wyszukać interesującej Was książki. Poproście swoje dzieci lub wnuki o pomoc w poruszaniu się po stronie internetowej biblioteki.

Pracownik biblioteki odpowiedzialny za realizację usługi, przygotuje zbiory kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach.

Bibliotekarz, wyposażony w identyfikator, będzie odwiedzał czytelników raz w tygodniu – w poniedziałki,  w  godzinach od 11.30 do 14.30.  

Chęć zwrotu książek, czytelnicy  będą zgłaszać w ten sam sposób.


 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status