Książki na telefon dla seniorów

, ,

Usługa oferowana przez Bibliotekę w Tarnowcu przeznaczona jest dla Seniorów 60+ mieszkających na terenie Gminy Tarnowiec, którzy z racji stanu zdrowia oraz sytuacji związanej z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez KPRM nie mogą sami dotrzeć do biblioteki.

Dzięki temu pilotażowemu projektowi objęci programem czytelnicy i mieszkańcy Gminy Tarnowiec, którzy do tej pory pozbawieni byli dostępu do zbiorów bibliotecznych, będą mogli wypożyczać książki (wg Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług – jednorazowo każdy czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 10 książek na 30 dni. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości).

Seniorzy chcący skorzystać z usługi, mogą składać zamówienia telefonicznie, dzwoniąc do Biblioteki na nr. tel. 13-42-55-005 (Tarnowiec), od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Pracownicy Biblioteki przyjmując zgłoszenie zapiszą je w odpowiednim formularzu, zawierającym dane niezbędne do identyfikacji czytelnika wraz z informacją o preferencjach czytelniczych lub konkretnych zmówionych tytułach.

Na stronie Biblioteki: bibliotekatarnowiec.pl działa KATALOG ONLINE. Można w nim wyszukać interesującej Was książki. Poproście swoje dzieci lub wnuki o pomoc w poruszaniu się po stronie internetowej biblioteki.

Pracownik biblioteki odpowiedzialny za realizację usługi, przygotuje zbiory kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach.

Bibliotekarz, wyposażony w identyfikator, będzie odwiedzał czytelników raz w tygodniu – w poniedziałki,  w  godzinach od 11.30 do 14.30.  

Chęć zwrotu książek, czytelnicy  będą zgłaszać w ten sam sposób.


 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status