Legimi w naszej bibliotece

, ,

Mamy przyjemność poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu przystąpiła do LEGIMI – katalogu ebooków. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem, możesz bezpłatnie wypożyczać i czytać e-booki lub audiobooka z największego serwisu oferującego m.in. literaturę piękną, kryminały, fantastykę, literaturę faktu.

Aby móc korzystać z LEGIMI, należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/podkarpackie_biblioteki/ i założyć bezpłatne konto. Następnie trzeba wpisać unikatowy kod, który otrzymasz w naszej bibliotece. Liczba kodów jest ograniczona.

Ważne informacje

– Zainteresowanych Czytelników zapraszamy do naszej w Tarnowcu lub kontaktu mailowego gdzie po weryfikacji konta (aktywna karta biblioteczna bez blokady) otrzymacie Państwo bezpłatny kod dostępu do aplikacji LEGIMI.

– Kody dające dostęp do Serwisu i Aplikacji LEGIMI będą udostępniane wyłącznie czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu, którzy dokonali co najmniej jednego wypożyczenia w 2022 r.

– Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.

– Czytelnik może korzystać tylko z jednego kodu.

– Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu innym osobom.

– Korzystanie z LEGIMI przez Czytelnika polega na czytaniu lub odtwarzaniu publikacji w tzw. chmurze za pomocą dwóch wybranych przez siebie urządzeń takich jak smartfon, tablet, komputer lub e-czytnik oraz synchronizacji treści między urządzeniami wybranymi przez Czytelnika.

– Należy zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, laptop, komputer, smartfon, tablet), wykorzystując kod otrzymany w bibliotece.

Do czytania e-booków i słuchania audiobooków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

Zakup kodów do LEGIMI odbył się ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki “dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.


 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status