Legimi w naszej bibliotece

, ,

Mamy przyjemność poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu przystąpiła do LEGIMI – katalogu ebooków. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem, możesz bezpłatnie wypożyczać i czytać e-booki lub audiobooka z największego serwisu oferującego m.in. literaturę piękną, kryminały, fantastykę, literaturę faktu.

Aby móc korzystać z LEGIMI, należy wejść na stronę https://www.legimi.pl/podkarpackie_biblioteki/ i założyć bezpłatne konto. Następnie trzeba wpisać unikatowy kod, który otrzymasz w naszej bibliotece. Liczba kodów jest ograniczona.

Ważne informacje

– Zainteresowanych Czytelników zapraszamy do naszej w Tarnowcu lub kontaktu mailowego gdzie po weryfikacji konta (aktywna karta biblioteczna bez blokady) otrzymacie Państwo bezpłatny kod dostępu do aplikacji LEGIMI.

– Kody dające dostęp do Serwisu i Aplikacji LEGIMI będą udostępniane wyłącznie czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu, którzy dokonali co najmniej jednego wypożyczenia w 2022 r.

– Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.

– Czytelnik może korzystać tylko z jednego kodu.

– Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu innym osobom.

– Korzystanie z LEGIMI przez Czytelnika polega na czytaniu lub odtwarzaniu publikacji w tzw. chmurze za pomocą dwóch wybranych przez siebie urządzeń takich jak smartfon, tablet, komputer lub e-czytnik oraz synchronizacji treści między urządzeniami wybranymi przez Czytelnika.

– Należy zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, laptop, komputer, smartfon, tablet), wykorzystując kod otrzymany w bibliotece.

Do czytania e-booków i słuchania audiobooków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

Zakup kodów do LEGIMI odbył się ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki “dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.


 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status