Maciej Witkiewicz z wizytą w Tarnowcu

,

Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza był gościem w dworze tarnowieckim 7 lipca 2017 r. Jest głową rodziny Witkiewiczów i zapragnął zobaczyć miejsce, gdzie bawił jego stryj w latach trzydziestych XX w.
Maciej Witkiewicz, bas-baryton, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prowadzi klasę śpiewu. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą. Mieszka na północy Polski, a w lipcu br. prowadzi zajęcia dla studentów śpiewu w Iwoniczu Zdroju. Zwrócił się z prośbą za pośrednictwem pana Marka Wiatra, do Wacława Kozdrója, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu o możliwość zwiedzenia dworu w Tarnowcu. W zorganizowanie wizyty zaangażował się również Stanisław Lawera, który do 2015 r. pełnił funkcję sołtysa. Prywatnie Stanisław Lawera jest regionalistą i miłośnikiem twórczości Witkacego.
Śpiewakowi operowemu i profesorowi Akademii w Bydgoszczy towarzyszył prof. Feliks Widera, Prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego, Dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego oraz od 26 lat profesor śpiewu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Marek Wiatr, tenor, właściciel Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, mieszkający w Jedliczu.
Goście zwiedzili dwór i wysłuchali opowieści o pobycie wybitnego malarza i dramaturga w Tarnowcu. Maciej Witkiewicz uraczył zwiedzających wspomnieniami o stryjecznym dziadku oraz rodzinie. Dziękował za kultywowanie pamięci malarza i jego pobytu w Tarnowcu. Dyrektor biblioteki wręczył gościowi książki związane z Tarnowcem.
Następnie goście udali się do sanktuarium NMP w Tarnowcu.
Dziękujemy panu Maciejowi Pawlusiowi za możliwość zwiedzenia dworu.

#Maciej Witkiewicz, #Tarnowiec, #Dwór Tarnowiec,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Konkurs o “Złotą Jagodę”
  Konkurs o “Złotą Jagodę”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego konkurs na wiersz lub opowiadanie. Pragniemy zachęcić mieszkańców do podejmowania prób literackich, pobudzić w nich wyobraźnię pogłębioną o odbiór poezji i prozy. Proponujemy dwa tematy utworów: Miron Białoszewski i jego pobyt w Tarnowcu oraz Matka Boska Jagodna. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby dorosłe […]


 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status