Maciej Witkiewicz z wizytą w Tarnowcu

,

Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza był gościem w dworze tarnowieckim 7 lipca 2017 r. Jest głową rodziny Witkiewiczów i zapragnął zobaczyć miejsce, gdzie bawił jego stryj w latach trzydziestych XX w.
Maciej Witkiewicz, bas-baryton, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prowadzi klasę śpiewu. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą. Mieszka na północy Polski, a w lipcu br. prowadzi zajęcia dla studentów śpiewu w Iwoniczu Zdroju. Zwrócił się z prośbą za pośrednictwem pana Marka Wiatra, do Wacława Kozdrója, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu o możliwość zwiedzenia dworu w Tarnowcu. W zorganizowanie wizyty zaangażował się również Stanisław Lawera, który do 2015 r. pełnił funkcję sołtysa. Prywatnie Stanisław Lawera jest regionalistą i miłośnikiem twórczości Witkacego.
Śpiewakowi operowemu i profesorowi Akademii w Bydgoszczy towarzyszył prof. Feliks Widera, Prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego, Dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego oraz od 26 lat profesor śpiewu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Marek Wiatr, tenor, właściciel Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, mieszkający w Jedliczu.
Goście zwiedzili dwór i wysłuchali opowieści o pobycie wybitnego malarza i dramaturga w Tarnowcu. Maciej Witkiewicz uraczył zwiedzających wspomnieniami o stryjecznym dziadku oraz rodzinie. Dziękował za kultywowanie pamięci malarza i jego pobytu w Tarnowcu. Dyrektor biblioteki wręczył gościowi książki związane z Tarnowcem.
Następnie goście udali się do sanktuarium NMP w Tarnowcu.
Dziękujemy panu Maciejowi Pawlusiowi za możliwość zwiedzenia dworu.

#Maciej Witkiewicz, #Tarnowiec, #Dwór Tarnowiec,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


 • KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE
  KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE

  Zgłoś swój projekt! Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – „Biblioteka zbliża sąsiadów”. Do udziału w Konkursie zapraszamy grupy nieformalne, osoby prywatne lub organizacje pozarządowe z terenu Gminy Tarnowiec. Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej i zdobądź środki na jej realizację! Oddolna inicjatywa kulturalno-edukacyjna w ramach projektu […]


 • BIBLIOTEKA OTWARTA W WYBRANE SOBOTY
  BIBLIOTEKA OTWARTA W WYBRANE SOBOTY

  W związku z przystąpieniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu do wieloletniego programu „Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa 2,0. na lata 2021-2025″ w zakresie priorytetu poprawa oferty bibliotek publicznych dla kierunku interwencji K.I. 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu będą otwarte w […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status