Maciej Witkiewicz z wizytą w Tarnowcu

,

Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza był gościem w dworze tarnowieckim 7 lipca 2017 r. Jest głową rodziny Witkiewiczów i zapragnął zobaczyć miejsce, gdzie bawił jego stryj w latach trzydziestych XX w.
Maciej Witkiewicz, bas-baryton, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prowadzi klasę śpiewu. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą. Mieszka na północy Polski, a w lipcu br. prowadzi zajęcia dla studentów śpiewu w Iwoniczu Zdroju. Zwrócił się z prośbą za pośrednictwem pana Marka Wiatra, do Wacława Kozdrója, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu o możliwość zwiedzenia dworu w Tarnowcu. W zorganizowanie wizyty zaangażował się również Stanisław Lawera, który do 2015 r. pełnił funkcję sołtysa. Prywatnie Stanisław Lawera jest regionalistą i miłośnikiem twórczości Witkacego.
Śpiewakowi operowemu i profesorowi Akademii w Bydgoszczy towarzyszył prof. Feliks Widera, Prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego, Dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego oraz od 26 lat profesor śpiewu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Marek Wiatr, tenor, właściciel Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, mieszkający w Jedliczu.
Goście zwiedzili dwór i wysłuchali opowieści o pobycie wybitnego malarza i dramaturga w Tarnowcu. Maciej Witkiewicz uraczył zwiedzających wspomnieniami o stryjecznym dziadku oraz rodzinie. Dziękował za kultywowanie pamięci malarza i jego pobytu w Tarnowcu. Dyrektor biblioteki wręczył gościowi książki związane z Tarnowcem.
Następnie goście udali się do sanktuarium NMP w Tarnowcu.
Dziękujemy panu Maciejowi Pawlusiowi za możliwość zwiedzenia dworu.

#Maciej Witkiewicz, #Tarnowiec, #Dwór Tarnowiec,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status