SZKOŁA ZE STAREJ FOTOGRAFII

Taki tytuł będzie nosiła wystawa poświęconej szkole w Gminie Tarnowiec. Organizatorem wystawy będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu. Otwarcie wystawy planowane jest w drugim tygodniu września.

Fotografie pochodzą ze zbiorów GBP w Tarnowcu gromadzonych w ramach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnych. Mimo, że w posiadamy już sporo fotografii liczymy, że mieszkańcy Gminy Tarnowiec pomogą na je uzupełnić. Zachęcamy Was, drodzy miłośnicy historii lokalnej do użyczenia nam swoich albumów, by z nich stworzyć bogaty zbiór materiałów, z których będą korzystać przyszłe pokolenia.

SZUKAMY OSÓB ZE ZDJĘCIA

Poniżej zamieszczamy fotografię z 1942 r. Są to dzieci w wieku 10 – 12 lat, urodzone w roku 1930 – 1932, a obecnie byłyby to osoby mające 86 – 84 lata. Już rozszyfrowaliśmy część osób ze zdjęcia. Jeżeli ktoś poznaje swoich krewnych z fotografii, prosimy o kontakt.

1942.K

Materiały można dostarczać do biblioteki w godzinach jej pracy. Można również zadzwonić na nr: 13 44 248 21 lib 517 873 115, przyjedziemy i zeskanujemy na miejscu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status