TOMIK WIERSZY “ŚLADY KROKÓW MOICH” M. TOMASIK – WYDANY

Końcem kwietnia opuścił  drukarnię kolejny tomik wierszy autorstwa Marii Tomasik. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu jest współwydawcą książki poetki z Sądkowej.

Autorka urodziła się 16 lipca 1944 roku w Sądkowej gdzie mieszka do dziś. Wiersze pisała od najmłodszych lat. Zadebiutowała w 2008 r. tomikiem wierszy pt. Swojskie tematy, sami swoi. Następny tomik wierszy pt. Kocham Cię ziemio, po której chodzę ukazał się w listopadzie 2008 r., a w maju 2009 r. wydała po raz pierwszy bajkę dla dzieci pt. Niezwykłe przygody wiejskiego Kołacza. W 2012 r. ukazał się kolejny tomik Marii Tomasik pt. Ogród wspomnień. W 2012 roku znowu stworzyła bajkę dla najmłodszych pt. W gospodarstwie u Kacperka, a w 2013 r. kolejną jej część Przyjaciele Kacperka oraz tomik poezji Na karuzeli życia. W 2015 r. ukazał się tomik poecji dla dzieci pt. Babcia Marysia dzieciom opowiada.

Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wrzeciono” w Nowej Szarzynie, w Ludźmierzu, Lublinie oraz Przemyślu.

Maria Tomasik jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej Michalina. Poezja autorki została wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych 2013. Jest społeczną działaczką Kół Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu jasielskiego. W 2013 r. odznaczona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużona dla Kultury Polskiej. Jej poezja zawiera w sobie miłość do Boga, Matki Bożej, Ojczyzny, rodziny, przyrody. Pisze również różnego rodzaju inscenizacje – wykorzystywane przez amatorów.

image description


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status