Czytamy Przedwiośnie Żeromskiego

, , ,

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu i Zespół Szkół w Tarnowcu zachęcają do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się w piątek 7 września 2018 r. w godz. 10.00 na tarasie i placu przed biblioteką w Tarnowcu. Lekturą tegorocznej odsłony akcji jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

„Przedwiośnie” czytać będą uczniowie tarnowieckiej szkół, bibliotekarze oraz czytelnicy. Odbędą się quizy, zajęcia edukacyjne i plastyczne dla uczestników spotkania.

W czasie akcji będzie można obejrzeć kopie rękopisu „Przedwiośnia”, każdy otrzyma również pamiątkową zakładkę. Zachęcamy również do przyniesienia własnych egzemplarzy powieści, które opatrzone zostaną okolicznościową pieczęcią nadesłaną do biblioteki przez ogólnopolskiego organizatora akcji.

Zapraszamy wszystkich o godz. 1o.00 do wspólnego słuchania tej, jednej z popularniejszych młodopolskich powieści. Narodowe Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. W przypadku niepogody impreza przeniesiona zostanie do budynku GOK w Tarnowcu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • BAL JAK U KUROPATNICKICH
  BAL JAK U KUROPATNICKICH

  Mieszkańcy Tarnowca zwrócili się do biblioteki, by w ramach inicjatywy oddolnej zorganizować wydarzenie, które przybliżyłoby uczestnikom kulturę szlachecką z przełomu 18 i 19 w. Rozesłane zostały zaproszenia do partnerów biblioteki, mieszkańców Gminy Tarnowiec i przyjaciół biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu w dniu 28 października 2023 r. był strój lub element stroju z tamtej epoki. Inicjatorzy […]


 • Szkolenie dla bibliotekarzy
  Szkolenie dla bibliotekarzy

  17 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego oraz naszych partnerów. Szkolenie, które przeprowadziła zewnętrzna firma szkoleniowa, było częścią zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | […]


 • KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA
  KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA

  18 sierpnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszej gminy do KINA SFERYCZNEGO, które ustawione było w sali GOK-u w Tarnowcu. W kopule namiotu wyświetlane były filmy popularno-naukowe, co stanowiło niesamowitą propozycję dla dzieci, które łakną wiedzy. Seanse odbyły się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status