CZYTANIE “NAD NIEMNEM” W TARNOWCU

,

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu zaproponowała wspólne odkrywanie piękna powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, w ramach cyklicznej akcji „Narodowe Czytanie”.

Wydarzenie to odbyło się 13 września 2023 r. w parku dworskim. Wyjątkową literacką podróż zainaugurowała Edyta Koszyk, nauczycielka SP w Tarnowcu, która po wstępnym powitaniu wprowadziła w tematykę utworu, życiorys autorki powieści oraz wskazała, który fragment będzie uroczyście odczytany.

W czytaniu „Nad Niemnem” wzięło udział wiele znamienitych gości. Byli min. samorządowcy z Panią Agatą Augustyn, wójtem Gminy, uczniowie szkół Podstawowych z terenu Tarnowca wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy Gminy oraz zaproszenie goście, którzy przygotowali słowną inscenizację tekstu.

Wydarzenie prowadziła Magdalena Fortuna.

Narodowe Czytanie jest to akcja ogólnopolska odbywająca się już dwunasty raz pod patronatem Pary Prezydenckiej, zachęcająca rokrocznie do wspólnego czytania wybranej lektury klasyków polskiej literatury.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status