Kodowanie w bibliotece

GBP w Tarnowcu organizuje od grudnia zajęcia z kodowania. 1 grudnia grupa dzieci kodowała postacie z filmu Star Wars. W tygodniu od 4-10 grudnia dzieci samodzielnie brały udział w akcji Tydzień Kodowania oraz w ramach projektu Klubu Kodowania.

Lokalny Klub Kodowania powstał przy bibliotece w Tarnowcu początkiem 2016 r. w ramach projektu Link do przyszłości — Zaprogramuj swoją karierę”. Głównym celem klubu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji.

Biblioteka w ramach projektu organizowanego przez Instytut Książki 3 zestawy edukacyjne: Lego WeDo 2.0, Lofirobot oraz VEX IQ oraz komputer. Pozwolą one na poznanie tajników programowania.

Zdobyte umiejętności przyczynią na szybkie wkroczenie w świat programowania bardziej złożonego. Dzięki poznaniu tych zagadnień programowanie może stać się niezapomnianą przygodą i dawać niesamowitą satysfakcję z tworzenia coraz to doskonalszych projektów.

Zajęcia z kodowania w bibliotece odbywać się będą w piątki co drugi tydzień.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • BAL JAK U KUROPATNICKICH
  BAL JAK U KUROPATNICKICH

  Mieszkańcy Tarnowca zwrócili się do biblioteki, by w ramach inicjatywy oddolnej zorganizować wydarzenie, które przybliżyłoby uczestnikom kulturę szlachecką z przełomu 18 i 19 w. Rozesłane zostały zaproszenia do partnerów biblioteki, mieszkańców Gminy Tarnowiec i przyjaciół biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu w dniu 28 października 2023 r. był strój lub element stroju z tamtej epoki. Inicjatorzy […]


 • Szkolenie dla bibliotekarzy
  Szkolenie dla bibliotekarzy

  17 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego oraz naszych partnerów. Szkolenie, które przeprowadziła zewnętrzna firma szkoleniowa, było częścią zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | […]


 • KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA
  KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA

  18 sierpnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszej gminy do KINA SFERYCZNEGO, które ustawione było w sali GOK-u w Tarnowcu. W kopule namiotu wyświetlane były filmy popularno-naukowe, co stanowiło niesamowitą propozycję dla dzieci, które łakną wiedzy. Seanse odbyły się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status