Maciej Witkiewicz z wizytą w Tarnowcu

,

Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Stanisława Ignacego Witkiewicza był gościem w dworze tarnowieckim 7 lipca 2017 r. Jest głową rodziny Witkiewiczów i zapragnął zobaczyć miejsce, gdzie bawił jego stryj w latach trzydziestych XX w.
Maciej Witkiewicz, bas-baryton, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prowadzi klasę śpiewu. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą. Mieszka na północy Polski, a w lipcu br. prowadzi zajęcia dla studentów śpiewu w Iwoniczu Zdroju. Zwrócił się z prośbą za pośrednictwem pana Marka Wiatra, do Wacława Kozdrója, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowcu o możliwość zwiedzenia dworu w Tarnowcu. W zorganizowanie wizyty zaangażował się również Stanisław Lawera, który do 2015 r. pełnił funkcję sołtysa. Prywatnie Stanisław Lawera jest regionalistą i miłośnikiem twórczości Witkacego.
Śpiewakowi operowemu i profesorowi Akademii w Bydgoszczy towarzyszył prof. Feliks Widera, Prodziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego, Dyrektor Instytutu Wokalno-Aktorskiego oraz od 26 lat profesor śpiewu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Marek Wiatr, tenor, właściciel Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie, mieszkający w Jedliczu.
Goście zwiedzili dwór i wysłuchali opowieści o pobycie wybitnego malarza i dramaturga w Tarnowcu. Maciej Witkiewicz uraczył zwiedzających wspomnieniami o stryjecznym dziadku oraz rodzinie. Dziękował za kultywowanie pamięci malarza i jego pobytu w Tarnowcu. Dyrektor biblioteki wręczył gościowi książki związane z Tarnowcem.
Następnie goście udali się do sanktuarium NMP w Tarnowcu.
Dziękujemy panu Maciejowi Pawlusiowi za możliwość zwiedzenia dworu.

#Maciej Witkiewicz, #Tarnowiec, #Dwór Tarnowiec,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • BAL JAK U KUROPATNICKICH
  BAL JAK U KUROPATNICKICH

  Mieszkańcy Tarnowca zwrócili się do biblioteki, by w ramach inicjatywy oddolnej zorganizować wydarzenie, które przybliżyłoby uczestnikom kulturę szlachecką z przełomu 18 i 19 w. Rozesłane zostały zaproszenia do partnerów biblioteki, mieszkańców Gminy Tarnowiec i przyjaciół biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu w dniu 28 października 2023 r. był strój lub element stroju z tamtej epoki. Inicjatorzy […]


 • Szkolenie dla bibliotekarzy
  Szkolenie dla bibliotekarzy

  17 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego oraz naszych partnerów. Szkolenie, które przeprowadziła zewnętrzna firma szkoleniowa, było częścią zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | […]


 • KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA
  KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA

  18 sierpnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszej gminy do KINA SFERYCZNEGO, które ustawione było w sali GOK-u w Tarnowcu. W kopule namiotu wyświetlane były filmy popularno-naukowe, co stanowiło niesamowitą propozycję dla dzieci, które łakną wiedzy. Seanse odbyły się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status