Podsumowanie Mlecznej Kanapki

, , , ,

Z przyjemnością możemy poinformować, że w akcji organizowanej przez „Kinder mleczna kanapka” „Wspólnie czytamy – książki zdobywamy” znaleźliśmy się w gronie laureatów nagród II stopnia. Oznacza to, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu otrzyma od organizatorów akcji 50 książek.

Akcja polegała na codziennym głosowaniu na bibliotekę w Tarnowcu w dniach od 2 do 31 października 2017 r.  na stronie organizatorów. Zarejestrowaliśmy naszą placówkę w systemie i umieściliśmy informację na stronie bibliotecznej i w mediach społecznościowych. Od początku akcji głosowanie przebiegało bardzo dynamicznie. Codziennie widać było, że wiele osób: czytelników i sympatyków naszej biblioteki było zaangażowanych w akcję.

Cieszymy się z osiągnięcia 28 miejsca w kraju i drugiego miejsca w województwie. Wprawdzie liczyliśmy na więcej, ale nie mogliśmy konkurować z większymi bibliotekami. Gratulując bibliotece w Strzyżowie, która zajęła 2 miejsce w kraju, a pierwsze w województwie, musimy pokusić się o małe porównanie.

Strzyżów Tarnowiec
Liczba placówek 8 3
Liczba mieszkańców (w przybliżeniu) 21 tys. 9 tys.
Liczba czytelników (w przybliżeniu) 3300 1100
Oddanych głosów 67148 29063
Głosów oddanych dziennie (średnio) 2315 1002

 

Z porównania wynika, że im większa gmina tym więcej osób głosowało i biblioteka mogła otrzymać więcej książek w akcji. Jest to spowodowane regulaminem. Uznajemy go i dlatego jesteśmy zachwyceni miejscem i zainteresowaniem, a przede wszystkim zaangażowaniem mieszkańców Gminy Tarnowiec w sprawy kultury. Dziękujemy Wam wszystkim. Wiemy, że śledziliście postępy tarnowieckiej biblioteki na bieżąco i cieszyliście się razem z nami.

Książki, które otrzymamy, będą przeznaczone dla czytelników, wzbogacą nasze skromne zbiory. Otrzymają specjalne oznakowanie, by świadczyły o Waszej przychylności dla sprawy biblioteki w dobie rzekomego spadku czytelnictwa w Polsce.

To Wasze  książki. Przychodźcie, pożyczajcie i czytajcie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


 • KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE
  KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE

  Zgłoś swój projekt! Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – „Biblioteka zbliża sąsiadów”. Na prośby czytelników przedłużyliśmy termin składania projektów do 3 marca 2023 r. Do udziału w Konkursie zapraszamy grupy nieformalne, osoby prywatne lub organizacje pozarządowe z terenu Gminy Tarnowiec. Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status