Podsumowanie Mlecznej Kanapki

, , , ,

Z przyjemnością możemy poinformować, że w akcji organizowanej przez „Kinder mleczna kanapka” „Wspólnie czytamy – książki zdobywamy” znaleźliśmy się w gronie laureatów nagród II stopnia. Oznacza to, że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu otrzyma od organizatorów akcji 50 książek.

Akcja polegała na codziennym głosowaniu na bibliotekę w Tarnowcu w dniach od 2 do 31 października 2017 r.  na stronie organizatorów. Zarejestrowaliśmy naszą placówkę w systemie i umieściliśmy informację na stronie bibliotecznej i w mediach społecznościowych. Od początku akcji głosowanie przebiegało bardzo dynamicznie. Codziennie widać było, że wiele osób: czytelników i sympatyków naszej biblioteki było zaangażowanych w akcję.

Cieszymy się z osiągnięcia 28 miejsca w kraju i drugiego miejsca w województwie. Wprawdzie liczyliśmy na więcej, ale nie mogliśmy konkurować z większymi bibliotekami. Gratulując bibliotece w Strzyżowie, która zajęła 2 miejsce w kraju, a pierwsze w województwie, musimy pokusić się o małe porównanie.

Strzyżów Tarnowiec
Liczba placówek 8 3
Liczba mieszkańców (w przybliżeniu) 21 tys. 9 tys.
Liczba czytelników (w przybliżeniu) 3300 1100
Oddanych głosów 67148 29063
Głosów oddanych dziennie (średnio) 2315 1002

 

Z porównania wynika, że im większa gmina tym więcej osób głosowało i biblioteka mogła otrzymać więcej książek w akcji. Jest to spowodowane regulaminem. Uznajemy go i dlatego jesteśmy zachwyceni miejscem i zainteresowaniem, a przede wszystkim zaangażowaniem mieszkańców Gminy Tarnowiec w sprawy kultury. Dziękujemy Wam wszystkim. Wiemy, że śledziliście postępy tarnowieckiej biblioteki na bieżąco i cieszyliście się razem z nami.

Książki, które otrzymamy, będą przeznaczone dla czytelników, wzbogacą nasze skromne zbiory. Otrzymają specjalne oznakowanie, by świadczyły o Waszej przychylności dla sprawy biblioteki w dobie rzekomego spadku czytelnictwa w Polsce.

To Wasze  książki. Przychodźcie, pożyczajcie i czytajcie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO
  WIZYTA STUDYJNA DO ZAKOPANEGO

  9 i 10 listopada 2023 r. odbyła się nasza dwudniowa wizyta studyjna w Zakopanem. Zorganizowaliśmy ją wyłącznie dla pracowników biblioteki w Tarnowcu. Celem wizyty było poznanie specyfiki regionu Podhalańskiego i jego wpływu na rozwój czytelnictwa. Zwiedziliśmy Mediatekę w Zakopanem oraz Muzeum Zakopiańskie, a w szczególności jego filię w Willi Oksza z wystawą prac Witkacego. Zwiedziliśmy […]


 • WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE
  WIZYTA STUDYJNA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KRAKOWIE

  W ramach wizyty studyjnej 7 listopada 2023 r. odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, wraz z jej filią – Arteteką. Zaczęliśmy od Arteteki. Nowoczesny kształt i wygląd budynku zachęcał do wejścia. Arteteka to przestrzeń twórcza, sprzyjająca wymianie myśli, wspólnym dyskusjom i polemikom. To przestrzeń, w której regularnie odbywają się spotkania autorskie, turnieje gier planszowych, larpy […]


 • PAN JOWIALSKI W TARNOWCU
  PAN JOWIALSKI W TARNOWCU

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu gościł w niedzielę 5 listopada 2023 r. amatorski teatr Figle Figle działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie. Zaprezentował przygotowaną niedawno sztukę Aleksandra Fredry „Pan Jowialski”. Spektakl odbył się ramach współpracy między obydwiema bibliotekami oraz sieciowania w ramach programu BLISKO. Aktorzy zaprezentowali jedynie dwa z czterech aktów sztuki, ponieważ […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status