TOMIK WIERSZY “ŚLADY KROKÓW MOICH” M. TOMASIK – WYDANY

Końcem kwietnia opuścił  drukarnię kolejny tomik wierszy autorstwa Marii Tomasik. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu jest współwydawcą książki poetki z Sądkowej.

Autorka urodziła się 16 lipca 1944 roku w Sądkowej gdzie mieszka do dziś. Wiersze pisała od najmłodszych lat. Zadebiutowała w 2008 r. tomikiem wierszy pt. Swojskie tematy, sami swoi. Następny tomik wierszy pt. Kocham Cię ziemio, po której chodzę ukazał się w listopadzie 2008 r., a w maju 2009 r. wydała po raz pierwszy bajkę dla dzieci pt. Niezwykłe przygody wiejskiego Kołacza. W 2012 r. ukazał się kolejny tomik Marii Tomasik pt. Ogród wspomnień. W 2012 roku znowu stworzyła bajkę dla najmłodszych pt. W gospodarstwie u Kacperka, a w 2013 r. kolejną jej część Przyjaciele Kacperka oraz tomik poezji Na karuzeli życia. W 2015 r. ukazał się tomik poecji dla dzieci pt. Babcia Marysia dzieciom opowiada.

Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wrzeciono” w Nowej Szarzynie, w Ludźmierzu, Lublinie oraz Przemyślu.

Maria Tomasik jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej Michalina. Poezja autorki została wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych 2013. Jest społeczną działaczką Kół Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu jasielskiego. W 2013 r. odznaczona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużona dla Kultury Polskiej. Jej poezja zawiera w sobie miłość do Boga, Matki Bożej, Ojczyzny, rodziny, przyrody. Pisze również różnego rodzaju inscenizacje – wykorzystywane przez amatorów.

image description


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • BAL JAK U KUROPATNICKICH
  BAL JAK U KUROPATNICKICH

  Mieszkańcy Tarnowca zwrócili się do biblioteki, by w ramach inicjatywy oddolnej zorganizować wydarzenie, które przybliżyłoby uczestnikom kulturę szlachecką z przełomu 18 i 19 w. Rozesłane zostały zaproszenia do partnerów biblioteki, mieszkańców Gminy Tarnowiec i przyjaciół biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu w dniu 28 października 2023 r. był strój lub element stroju z tamtej epoki. Inicjatorzy […]


 • Szkolenie dla bibliotekarzy
  Szkolenie dla bibliotekarzy

  17 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowcu odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego oraz naszych partnerów. Szkolenie, które przeprowadziła zewnętrzna firma szkoleniowa, było częścią zadania „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec poprzez literaturę, historię lokalną, sztukę i tradycję regionalną” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | […]


 • KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA
  KINO SFERYCZNE PRZYJECHAŁO DO TARNOWCA

  18 sierpnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszej gminy do KINA SFERYCZNEGO, które ustawione było w sali GOK-u w Tarnowcu. W kopule namiotu wyświetlane były filmy popularno-naukowe, co stanowiło niesamowitą propozycję dla dzieci, które łakną wiedzy. Seanse odbyły się w ramach projektu „Biblioteka zbliża sąsiadów – integracja mieszkańców Gminy Tarnowiec […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status