TOMIK WIERSZY “ŚLADY KROKÓW MOICH” M. TOMASIK – WYDANY

Końcem kwietnia opuścił  drukarnię kolejny tomik wierszy autorstwa Marii Tomasik. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu jest współwydawcą książki poetki z Sądkowej.

Autorka urodziła się 16 lipca 1944 roku w Sądkowej gdzie mieszka do dziś. Wiersze pisała od najmłodszych lat. Zadebiutowała w 2008 r. tomikiem wierszy pt. Swojskie tematy, sami swoi. Następny tomik wierszy pt. Kocham Cię ziemio, po której chodzę ukazał się w listopadzie 2008 r., a w maju 2009 r. wydała po raz pierwszy bajkę dla dzieci pt. Niezwykłe przygody wiejskiego Kołacza. W 2012 r. ukazał się kolejny tomik Marii Tomasik pt. Ogród wspomnień. W 2012 roku znowu stworzyła bajkę dla najmłodszych pt. W gospodarstwie u Kacperka, a w 2013 r. kolejną jej część Przyjaciele Kacperka oraz tomik poezji Na karuzeli życia. W 2015 r. ukazał się tomik poecji dla dzieci pt. Babcia Marysia dzieciom opowiada.

Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wrzeciono” w Nowej Szarzynie, w Ludźmierzu, Lublinie oraz Przemyślu.

Maria Tomasik jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej Michalina. Poezja autorki została wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych 2013. Jest społeczną działaczką Kół Gospodyń Wiejskich na terenie powiatu jasielskiego. W 2013 r. odznaczona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużona dla Kultury Polskiej. Jej poezja zawiera w sobie miłość do Boga, Matki Bożej, Ojczyzny, rodziny, przyrody. Pisze również różnego rodzaju inscenizacje – wykorzystywane przez amatorów.

image description


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Miron, dawno Cię tutaj nie było
  Miron, dawno Cię tutaj nie było

  Jak już poinformowałem, nasz projekt zadania „Miron, dawno Cię tutaj nie było” został przyjęty do realizacji. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tej szczęśliwej trzydziestce beneficjentów, a należy wspomnieć, że do konkursu przystąpiło prawie 400 instytucji i stowarzyszeń. Mała biblioteka z Podkarpacia może coś przedstawić mieszkańcom Gminy. Uzyskaliśmy dotację do projektu w wysokości 31 tys. […]


 • PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!
  PRZYPOMINAMY – ODBIERZ BAJKĘ DLA DZIECKA!

  W listopadzie ubiegłego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (zapoczątkowana w roku 2018), w ramach której rodzicom i ich pociechom wręczane są wyprawki czytelnicze. W tym roku wyprawki otrzymują dzieci urodzone w roku 2016-2019, od stycznia 2023 będą to dzieci z roczników 2017-2020. Jeśli jeszcze nie odebraliście swojej wyprawki – zapraszamy […]


 • KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE
  KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE

  Zgłoś swój projekt! Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – „Biblioteka zbliża sąsiadów”. Na prośby czytelników przedłużyliśmy termin składania projektów do 3 marca 2023 r. Do udziału w Konkursie zapraszamy grupy nieformalne, osoby prywatne lub organizacje pozarządowe z terenu Gminy Tarnowiec. Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej […]


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status